EN

Dominika na cestě Japonskem

Dominika Gawliczková


Na motorce do duše Japonska
Dominika putuje Japonskem. Z Tokia na venkov, od formalit k přátelství a z klidu samoty do zájmu médií. Ať už se octne opilá s mikrofonem v ruce nebo zamčená v hodinovém hotelu, o legraci není nouze. Koupe se spolu s babičkami, ujíždí před tajfuny, jí syrové chobotnice a neustále se klaní. Ze svobodného sedla motorky se rozhlíží po světě plném pravidel a tradic a přemýšlí. Kým by byla, kdyby se narodila v Japonsku?
Získaná ocenění:
Cestopis roku, 2021, nominace na cestopis roku
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 264
EAN 9788026435129
Datum vydání 05.04.2021
Věk od 15
Formát 145x205 mm
Nakladatelství CPRESS
Hmotnost 0,583
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

9 531 kilometrů / 7 měsíců / 8 ostrovů / 1 motorka

Dominika putuje Japonskem. Z Tokia na venkov, od formalit k přátelství a z klidu samoty do zájmu médií. Ať už se octne opilá s mikrofonem v ruce nebo zamčená v hodinovém hotelu, o legraci není nouze. Koupe se spolu s babičkami, ujíždí před tajfuny, jí syrové chobotnice a neustále se klaní. Ze svobodného sedla motorky se rozhlíží po světě plném pravidel a tradic a přemýšlí. Kým by byla, kdyby se narodila v Japonsku?

Dominika Gawliczková

Česká cestovatelka, spisovatelka a motorkářka. Svět poznává pomalu, s otevřeností a vtipem. Sólové jízdy ji pokaždé zavedou k neobyčejným lidem a pozoruhodné situace popisuje s láskou pro detail. Na motorku nasedla ve 13 letech a po zablácených dobrodružstvích v Asii, Austrálii i Jižní Americe se vydala do Japonska. Vystudovala strojní inženýrství, ale věnuje se všemu jinému.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

Jiří Dušek
Super čtení, krásná kniha.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Dominika Gawliczková

Dominika Gawliczková

Česká cestovatelka, spisovatelka a motorkářka. Svět poznává pomalu, s otevřeností a vtipem. Sólové jízdy ji pokaždé zavedou k neobyčejným lidem a pozoruhodné situace popisuje s láskou pro detail. Na motorku nasedla ve 13 letech a po zablácených dobrodružstvích v Asii, Austrálii i Jižní Americe se vydala do Japonska. Vystudovala strojní inženýrství, ale věnuje se všemu jinému.
Zobrazit profil autora

Recenze

knihcentrum.cz - Japonsko ze všech stran

... „Skvělý cestopis, který se úžasně četl! Popisy v podání Dominiky jsou barvité, úsměvné, díky ní poznáme Japonsko z různých stran. Vydáme se jak do blyštícím velkoměst, tak do liduprázdných vesniček a do přírody. Dominika je perfektní průvodkyní, která na sebe dokáže prásknout i nejednu nelichotivou záležitost. Text doplňují nádherné fotky.“ ...

vaseliteratura.cz - Inspirující pozvánka do Japonska

„Dominika na cestě Japonskem nenabízí manuál a přesný itinerář cesty, ale zprostředkuje zážitky, dojmy a pocity, na základě kterých si každý udělá vlastní názor na exotické Japonsko. V něčem s ní můžete souhlasit, v něčem odporovat, ale každopádně musíte obdivovat její odvahu vydat se sama tisíce kilometrů daleko do země, kde si nepřečtete ani řádku v latince a u každého kroku musíte dvakrát přemý...
NAPIŠTE NÁM