Eseje | Albatrosmedia.cz
EN

KNIHA ZDARMA KE KAŽDÉ OBJEDNÁVCE A SLEVA 20 % NA BELETRII PRO DOSPĚLÉ


Houellebecq jako esejista. Výbor z textů nejznámějšího francouzského spisovatele.
„Vypěstujte v sobě hluboké rozhořčení ze života,“ vyzývá Michel Houellebecq v eseji připomínajícím gnostickou parodii příruček osobního rozvoje. Ve výboru kratších prozaických útvarů potvrzuje pověst jednoho z nejoriginálnějších hlasů dneška, když nás zavádí na plátna němého filmu či před průčelí současné architektury. Prorok žlutých vest zde nahlíží i na průběh globalizace či liberalismus, a hlavně osvětluje, proč vždy mířit k pravdě.

Detailní informace

Ilustrátor Sabina Chalupová
Jazyk čeština
Překladatel Alan Beguivin
Počet stran 208
EAN 9788076013452
Datum vydání 12.10.2020
Věk od 18
Formát 120x190 mm
Nakladatelství Vyšehrad
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená s chlopněmi

„Vypěstujte v sobě hluboké rozhořčení ze života,“ vyzývá Michel Houellebecq v eseji připomínajícím spíše gnostickou parodii příruček osobního rozvoje. Svérázný francouzský spisovatel si i tento žánr vykládá po svém, jak je vidět ve výboru reprezentujícím autorovu tvorbu napříč lety, který sestavil překladatel Alan Beguivin. V těchto krátkých vypointovaných textech čtenáře jeden z nejoriginálnějších hlasů dneška zavede na plátna němého filmu i před průčelí současné architektury, konzervativně okomentuje průběh globalizace i liberalismus, a hlavně osvětlí, proč vždy mířit k pravdě. “

Michel Houellebecq (* 1958) je pravděpodobně nejkontroverznější spisovatel současnosti. Ať už je tomu v textech románových, či esejistických, Michel Houellebecq se nikdy nezdráhal kriticky nahlédnout na současnou společnost.

Kromě románů, které mu získaly světovou proslulost a od devadesátých let oslovují i české čtenáře (Rozšíření bitevního pole, č. 1994, Elementární částice, č. 1998, Platforma, č. 2008, Možnost ostrova, č. 2007, Mapa a území, č. 2011, Podvolení, č. 2015 a naposledy Serotonin, č. 2019) je také plodným autorem kratších textů, jimiž přispíval zejména koncem minulého století do francouzského tisku.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM