EN

Najdu tě

Haylen Beck


Temný psychologický román o dvou ženách, které si nárokují jedno dítě
Mollie si už zoufale potřebuje odpočinout. Poslední roky pro ni byly úplným očistcem, ale teď se chystá se svým malým synem Ethanem odjet na vytouženou dovolenou. Po několika dnech v úžasném prázdninovém resortu se Mollie konečně uvolní. A pak ji dostihne její nejhorší noční můra: Ethan nastoupí do výtahu a záhadně zmizí. Policejní pátrání vede k ženě, která ho unesla. Chlapce však odmítá vydat s tím, že jeho matkou je ona. Která z žen říká pravdu?

Detailní informace

Žánr thriller
Jazyk čeština
Původní název Lost You
Původní jazyk angličtina
Překladatel Hana Pernicová
Počet stran 280
EAN 9788074984815
Datum vydání 25.03.2021
Věk od 15
Formát 130x205 mm
Nakladatelství Domino
Edice Napětí
Hmotnost 0,364
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Mollie si už zoufale potřebuje odpočinout. Před třemi lety ji opustil manžel, takže péče o jejich malého syna Ethana zůstala jen na ní, zatímco se snažila rozjet svou spisovatelskou kariéru. Teď se poprvé objevuje světlo na konci tunelu: podařilo se jí prodat první román a chystá se na vytouženou dovolenou.

Všechno se zdá být na dobré cestě, tak proč je pořád tak nervózní? Proč začne panikařit, kdykoli se jí Ethan vzdálí z dohledu? Je to způsobeno událostí, která se stala, když se Ethan narodil? Ne, to přece není možné, vždyť o tom nikdy nikomu neřekla! A jak by je vůbec mohl někdo najít v odlehlém resortu? Ne, není důvod k obavám.

Uklidněna tímto závěrem prožije první tři dny dovolené. Pak ale pochopí, že její strach byl opodstatněný. Malý Ethan nastoupí do výtahu, a když se jeho dveře znovu otevřou, chlapec je pryč. Záznam z bezpečnostní kamery pomůže nalézt ženu, která Ethana odvedla. Ta ho však odmítá vydat se zdůvodněním, že právě ona je jeho matkou.

Následuje šokující a naprosto nepředvídatelný příběh o dobrých úmyslech, které se naprosto vymkly kontrole, a o dvou ženách, jejichž spor přerůstá v drsný konflikt. Která z nich je skutečně Ethanovou matkou?

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

Sabina Bobková
Najdu tě se řadí mezi nejlepší psychothrillery, které jsem doposud přečetla. Autorce se podařilo předvést skvěle promyšlený příběh, který se na první pohled zdá opravdu prvoplánový. Kniha je vyprávěna retrospektivou, které je v poslední době dost oblíbené. Ovšem u Najdu tě to bylo skvělé udeření na hlavičku. Anna a Molly, dvě ženské hlavní hrdinky a matky zároveň. Nejprve poznáváme osamělou Molly, které je z náruče vyrván její chlapeček. V této chvíli máme o hrdince jasnou představu trpitelky ovšem s tím, že víme, že něco tají. A právě v ten okamžik se objevuje Anna se svou minulostí, ke které si čtenář musí postupně hledat cestu. Hrdinky nejsou čtenáři zobrazeny černobíle a ploše, takže každá chybuje. Ale která chybuje víc? Co jsou ženy ochotny udělat proto, aby získaly dítě a naopak co jsou ženy ochotny udělat proto, aby si dítě udržely. Rozhodně vás čeká strhující jízda plná nečekaných zvratů a překvapení. Knihu Najdu tě doporučuji všem fanouškům psychothrillerů a thrillerů. Pokud jste mateřský typ, potom vás kniha ještě víc zasáhne. Celá recenze: https://kniznipristaviste.blogspot.com/2021/04/recenze-najdu-te.html

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Haylen Beck

Haylen Beck

Haylen Beck je pseudonym, pod nímž píše irský autor a několikanásobný laureát ceny Edgar a držitel ceny The Los Angeles Times Book Prize za nejlepší krimi – Stuart Neville. Jeho romány, především thrillery a mysteriózní krimi, se těší velkému čtenářskému zájmu a oblibě kritické veřejnosti. Byly přeloženy do mnoha světových jazyků včetně japonštiny. Českým čtenářům se představil svým románem Byly tady, a už nejsou (Domino, 2017). Autor píše také scénáře a publikuje v The New York Times, The Los Angeles Times nebo The Boston Globe.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM