EN

Osvětimská ukolébavka (audiokniha)

Mario Escobar


Tam, kde jiní ztrácí naději, ona najde odvahu bojovat. Sama proti všem.
Hlavní hrdinka Helene pochází z Německa, má modré oči a plavé vlasy. Na začátku druhé světové války se s manželem romského původu, se kterým má pět dětí, dobrovolně ocitá v koncentračním táboře Osvětim. Po příjezdu přichází o manžela, děti se jí však podaří ubránit. K tomu jí pomůže nejen árijský vzhled, ale i fakt, že je zdravotní sestra. Je přeřazena do místní nemocnice a setkává se tak tváří tvář s doktorem Mengelem a její boj o přežití začíná.

Detailní informace

Délka 6 hodin 40 minut
Jazyk čeština
Původní název Canción de cuna de Auschwitz
Původní jazyk španělština
EAN 8594050429710
Datum vydání 26.03.2020
Věk od 18
Formát 140x125 mm
Nakladatelství Voxi
Edice Audioknihy
Hmotnost 0,053
Typ CD audio

Jednoho všedního rána roku 1943 chystala Helene Hannemannová svých pět dětí do školy, když do jejího bytu vstoupili němečtí policisté. Heleniny nejhorší obavy se naplnily: na přísný rozkaz SS měla být vzata do vazby celá její rodina – děti i manžel, všichni romského původu. Přestože Helene byla Němka a rozkaz se na ni nevztahoval, odmítla rodinu opustit.

Po strašlivé cestě dorazili do Osvětimi, kde byli vrženi do zmatků táborového života. Manžel Johann byl od rodiny oddělen, Helene se však vší mocí snažila chránit děti své i ty, které měla kolem sebe. Když věznitelé zjistili, že Helene je nejen Němka, ale také školená zdravotní sestra, přinutili ji sloužit v táborové nemocnici, kterou řídil nechvalně známý doktor Mengele. Přestože ji podmínky v Osvětimi ničily psychicky i fyzicky, udělala všechno, co bylo v jejich silách, aby všem dětem kolem sebe pomohla mít se alespoň trošku lépe.

Hodnocení čtenářů

Marie Matousova
Mrazivý příběh podle skutečné události. Vanda Hybnerová výborná ... a hudební složka sugestivně dokresluje atmosféru Helenina osvětimského tragického příběhu.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Mario Escobar

Mario Escobar

Mario Escobar vystudoval obor moderní dějiny, napsal bezpočet knih a článků zabývajících se problematikou inkvizice, reformace a náboženských sekt. Věnuje se také otázkám objevování a kolonizace Ameriky. Escobar žije v Madridu a je vášnivým milovníkem historie a jejích záhad. Je ženatý, má dceru a syna.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM