EN

DNES DOPRAVA ZDARMA ✨ S kódem FESTIVAL sleva 20 % na vše 

Děti s hvězdou

Příběh útěku a naděje ve válečné Evropě

Mario Escobar


Příběh naděje z Evropy sužované válkou. Od autora bestselleru Osvětimská ukolébavka.
Píše se rok 1941 a v okupované Francii se stupňuje nacistický teror. Mladí židovští bratři Jacob a Moses zůstali v Paříži úplně sami – jejich rodiče jsou daleko a teta, která je měla na starosti, zemřela. Existuje jediný způsob, jak se vyhnout transportu do koncentračního tábora: útěk. Na své cestě za ztracenými rodiči poznají mnoho podob lidskosti, která je důkazem, že naděje přežívá i mezi hrůzami války.
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název LOS NINOS DE LA ESTRELLA AMARILLA
Původní jazyk španělština
Počet stran 384
EAN 9788026433415
Datum vydání 05.11.2020
Věk od 15
Formát 145x205 mm
Nakladatelství CPRESS
Hmotnost 0,571
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Jsme v okupované Francii v roce 1941 – v nejhorším roce války. Vypadá to, že německý válečný stroj, který si hodlá podmanit celý svět, nic nezastaví. Proti němu úplně sami stojí dva židovští chlapci, Jacob a Moses. Jejich rodiče jsou daleko a teta, která je měla na starosti, je mrtvá. Bratři se vydávají na zdánlivě beznadějnou cestu – projít okupovanou zemí a najít své rodiče. Dramatický příběh, který vás až do konce naprosto pohltí, je především vzpourou proti oné beznaději. Pojednává o tom, že i v těch nejtemnějších dobách má smysl věřit, že lidská dobrota a láska jsou nezničitelné. A i když se ukáže, že úkol obou chlapců bude ještě mnohem těžší, než se zdálo na začátku, hvězdy stojí při nich. Nejsou totiž jen žluté hvězdy na kabátech, existují i hvězdy šťastné.

Příběh je také poctou obyvatelům francouzské vesničky Le Chambon-sur-Lignon, kteří svým neokázalým hrdinstvím za války zachránili stovky pronásledovaných.

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Mario Escobar

Mario Escobar

Mario Escobar vystudoval obor moderní dějiny, napsal bezpočet knih a článků zabývajících se problematikou inkvizice, reformace a náboženských sekt. Věnuje se také otázkám objevování a kolonizace Ameriky. Escobar žije v Madridu a je vášnivým milovníkem historie a jejích záhad. Je ženatý, má dceru a syna.
Zobrazit profil autora

Recenze

kritiky.cz - Příběh útěku a naděje ve válečné Evropě

„Kniha se čte velice dobře. Je psána srozumitelným jazykem, doplněna místem i datem, kde se daná část románu odehrává, což usnadní čtenáři orientaci v ději. Místy mně opravdu mrazilo v zádech a říkala si, jaká doba válečná byla zlá, a co všechno musely děti zvládnout. Autor skvěle zobrazil sourozeneckou lásku i jejich pouto, bez kterého by cestu rozhodně nezvládli.“
NAPIŠTE NÁM