EN

Když se vytoužená svoboda promění v noční můru! 1. díl strhující dystopie pro fanoušky sérií Labyrint nebo Hunger Games.
Nezletilí vězni odsouzení k trestu smrti mají jedinou šanci, jak si prodloužit život. Nabídnout své tělo k experimentálnímu testování nových léků. Co přesně to ale znamená, nikdo neví. Luka na svůj trest čeká už dva roky. Naděje na útěk mu svitne v okamžiku, který umožní vězňům dostat se z cel a na chodbách věznice rozpoutá šílenství. Na vytoužené svobodě však čeká jen hrůza. Neznámá nákaza proměnila lidi ve vraždící monstra a svět upadl do chaosu…

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název The Loop
Původní jazyk angličtina
Počet stran 304
EAN 9788025347966
Datum vydání 27.08.2020
Věk od 15
Formát 140x210 mm
Nakladatelství Fragment
Hmotnost 0,377
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

Nezletilí vězni, kteří jsou odsouzeni k trestu smrti a čekají na svůj posední okamžik ve věznici The Loop, mají jedinou jistotu. Živi odtud nevyjdou. Ti, kteří si chtějí život alespoň prodloužit mohou nabídnout své tělo k experimentálnímu testování nových léků. Co přesně to ale znamená, nikdo neví.

Luka na svůj trest čeká už dva roky. Naděje na útěk mu svitne v okamžiku, který umožní vězňům dostat se z cel a na chodbách věznice rozpoutá šílenství. To, co ho čeká na vytoužené svobodě, je však mnohem děsivější. Neznámá nákaza proměnila lidi ve vraždící monstra a svět upadl do chaosu. Podaří se Lukovi najít svoji rodinu a vypátrat ty, kteří jsou za katastrofu zodpovědní?

1. díl strhující dystopie pro fanoušky sérií Labyrint nebo Hunger Games.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

Martina Krausová
Je to vcelku dobrá YA dystopie (= pro mladistvé), ale zároveň nic, co bych ještě nečetla. Za mě osobně spíš než Hunger games (jak slibuje zadní strana obálky) je to mix Labyrintu, Ostrova (toho filmu s Ewanem McGregorem) a The Walking Dead (Živí mrtví, jestli se nepletu v češtině). Nebylo to špatný, to vůbec ne! Jen to prostě nebylo v ničem extra jedinečný, originální. I tak si ale přečtu druhý díl, až vyjde - co mám dělat, já ty YA dystopie prostě můžu, no :D. Co si ale ještě dovolím vyzdvihnout je reprezentace lidí s fyzickým a mentálním handicapem/onemocněním. Nejsem ten typ člověka, co strhává * za to, když v knížce nenajdu žádnou LGBT+/černou/handicapovanou postavu, to vůbec ne. Podle mě musí být reprezentace pořádná a nebo musí nějak hýbat dějem, jinak to za mě osobně není potřeba nějak hrotit. V příběhu téhle knížky to ovšem bylo potřeba, kvůli sociálnímu kontextu světa, ve kterém se kniha odehrává. To je za mě velký VELKÝ plus!

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM