EN

Temný fantasy román o společnosti, která staví krásu nadevše
V honosném světě Orléans je krása tou nejvyšší hodnotou. Lidé se zde rodí šedí a pouze uctívané Krásky mohou díky svým schopnostem měnit jejich zevnějšek i povahu. Camellii však nestačí být Kráskou, chce být nejlepší a sloužit královské rodině. Po příchodu do paláce zjistí, že je objektem temných zájmů, jež mohou její schopnosti zneužít pro zvrácené účely. Čeká ji nepředstavitelná volba… a v sázce bude osud celého Orléansu.

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název The Belles
Původní jazyk angličtina
Překladatel Zuzana Švábová
Počet stran 448
EAN 9788025346273
Datum vydání 05.03.2020
Věk od 14
Formát 135x203 mm
Nakladatelství Fragment
Hmotnost 0,5
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

V honosném světě Orléans je krása nade vše. Lidé se zde rodí šedí a pouze Krásky mohou díky svému talentu měnit jejich zevnějšek i povahu. Po jejich doteku touží každý, ale jen ti, kteří zaplatí, si mohou jejich služby dovolit.

Camellie je Kráska, ale to jí nestačí. Chce být nejlepší Kráskou v zemi. Tou, kterou si vybere samotná královna, aby sloužila její rodině a žila spolu s ní na královském dvoře.

Pozlacené zdi paláce však skrývají tajemství. Camellie a její sestry brzy zjistí, že jejich schopnosti lze zneužít pro velmi temné a zvrácené účely.

Nechá se Camellie přesvědčit, aby porušila tabu, riskovala život a použila svoji moc způsobem, o jehož existenci neměla potuchy? Pomůže umírající princezně, a navždy tím změní svět?

"Krásky jsou naprosto fascinující. Barvitý svět plný propracovaných detailů i postav, je okouzlující i děsivý zároveň. Knihu jsem přečetla jedním dechem a okamžitě se zamilovala do všeho, co nabízí: chytrou a talentovanou hrdinku, tajemnou romanci a pravé přátelství."

– Marie Rutkoski, autorka bestsellerové trilogie Kletba vítězů

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Dhonielle Claytonová

Dhonielle Claytonová

Spisovatelka s vášní pro cestování vyrostla ve Washingtonu, D. C. Vystudovala anglickou literaturu se zaměřením na tvorbu pro děti a dětskou literaturu. Několik let působila jako učitelka druhého stupně, poté také jako školní knihovnice. Je provozní ředitelkou neziskové organizace We Need Diverse Books, která se propaguje diverzitu literatury dostupné dětským a mladistvým čtenářům.
Zobrazit profil autora

Recenze

Databazeknih.cz - Krása je v krvi

„Upřímně jsem nečekala, že se mi Krásky budou líbit až tak moc. Po více než 8 letech čtení young adult je v žánru fantasy velmi těžké mne překvapit něčím novým. Dhonielle však vsadila na výjimečný a dle mého názoru vcelku originální nápad, který v knize prostě fungoval.“
NAPIŠTE NÁM