Václav IV. - záhady a mysteria | Albatrosmedia.cz
EN

 UŽ JEN DNES DOPRAVA ZDARMA!

Václav IV. - záhady a mysteria

Vladimír Liška


Kontroverzní panovník ve složité době.
Příběh dramatického období českých dějin a českého krále, který se ujal vlády ve velice složité době. Zemřel za dramatických okolností husitského převratu v Praze, který je českými historiky pokládán za prolog k dlouhotrvajícím husitským válkám, jež České království přivedly až na pokraj v chaosu. Z něj už existovalo jen jediné východisko – za každou cenu dosáhnout smíru mezi husity a jejich katolickými odpůrci.

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 184
EAN 9788075975027
Datum vydání 22.08.2019
Věk od 15
Formát 145x205 mm
Nakladatelství XYZ
Hmotnost 0,35
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Od úmrtí českého panovníka Václava IV. (1361–1419) nás letos dělí přesně 600 let.

Publikace předkládá poutavý příběh dramatického období českých dějin a českého krále, který se ujal vlády ve velice složité době.

Zemřel za dramatických okolností husitského převratu v Praze, který je českými historiky pokládán za prolog k dlouhotrvajícím husitským válkám, jež České království po čtrnácti letech přivedly až na pokraj hospodářské katastrofy, neboť země rozvrácená vnitřními mocenskými zápasy i zahraničními vojenskými intervencemi se ocitla v chaosu. Z něj už existovalo jen jediné východisko – za každou cenu dosáhnout smíru mezi husity a jejich katolickými odpůrci.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM

Budete to vědět jako první!

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.