EN

Kolem světa žigulem

Filip Vogel


Když se dva rozhodnou v žigulíku objet svět…
To je tak, když se dva rozhodnou, že chtějí objet svět ve staré Ladě 2101 – v žigulíku, v Rusku nazývaném kopějka. Po přípravách a zprovoznění 42 let starého a téměř nepojízdného auta, vyrazili na desetiměsíční cestu přes Asii, Severní, Střední a Jižní Ameriku, aby se po deseti měsících vrátili do rodné vesnice. A že to mnohdy bylo pěkně o nervy! Poruchy se objevovaly více než často, bouračky zažili dvě, stejně jako zemětřesení. Když se k tomu přidá žába v motoru, je jasné, že o dobrodružství nebylo nouze!
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 296
EAN 9788026445746
Datum vydání 06.02.2023
Věk od 15
Formát 145x205 mm
Nakladatelství CPRESS
Hmotnost 0,573
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

„V celém Rusku se nenašli dva blázni, kteří by s kopějkou objeli svět, a v Česku se našli dva vcelku normální lidi, kteří vyrazili,“ řekl jeden z manažerů ruské legendární automobilky AvtoVAZ.

Tato kniha je tedy o dvou vcelku normálních lidech, kteří se rozhodli objet svět starou Ladou 2101 – žigulíkem, v Rusku nazývaném kopějka. Po hektických přípravách a zprovoznění 42 let starého a téměř nepojízdného auta, vyrazili na desetiměsíční cestu přes Asii, Severní, Střední a Jižní Ameriku, aby se po deseti měsících opět dostali na svůj startovní bod, a to do rodné vesnice v podhůří ­Orlických hor. Výběr auta skýtal mnoho překvapení v kladném, ale i záporném slova smyslu. Žigulík sbíral obrovskou pozornost po celém světě. V Asii lidé předpovídali autu poruchy a dobrodruhům smrt, v Americe se ptali, jestli je v autě klimatizace. Pravdou je, že poruchy se objevovaly více než často a na všem. Možná se štěstím přežila expedice dvě bouračky, dvě zemětřesení, vysoké nadmořské výšky pohoří Pamír, vyprahlé Spojené státy, tropickou Střední Ameriku uprostřed období dešťů, mrazivou Patagonii, byrokratické nástrahy, úplatku chtivé vojáky a policisty, žábu v motoru, měsíční plavbu oceánem a mnoho dalšího. Několikrát hrozil předčasný konec cesty kolem světa, ale nakonec ji žigulík dokončil a nyní odpočívá v muzeu v rodném Toljatti jako první kopějka, která objela svět.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM