EN

Samet 1989

Vzpomínky na revoluční rok

Tatiana Čabáková


Toulky koncem osmdesátých let s pamětníky známými i neznámými
Vzpomínáte si na rok 1989, kdy se na podzim naše země začala probouzet z doby nesvobody? Možná jste tento rok prožívali jako malé děti, možná jej znáte jenom z vyprávění. Ale třeba jste se taky sami účastnili demonstrací nebo aspoň napjatě sledovali dění v televizi a cítili chvění v celé společnosti. Vydejme se znovu prožít tento rok a podívejme se na tehdejší události i očima jiných pamětníků. V mozaice vzpomínek se o své zážitky podělila například Hana Zagorová, Jan Urban, Milan Lasica či Michael Kocáb.

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 320
EAN 9788026428091
Datum vydání 14.11.2019
Věk od 15
Formát 170x240 mm
Nakladatelství CPRESS
Hmotnost 0,991
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem a přebalem

Vzpomínáte si na rok 1989, kdy se na podzim naše země začala probouzet z doby nesvobody? Možná jste tento rok prožívali jako malé děti, možná jej znáte jenom z vyprávění. Ale třeba jste se taky sami účastnili demonstrací nebo aspoň napjatě sledovali dění v televizi a cítili chvění v celé společnosti.

Vydejme se znovu prožít tento rok a podívejme se na tehdejší události i očima jiných pamětníků. V pestré mozaice vzpomínek se o své zážitky podělila například zpěvačka Hana Zagorová, která jako jedna z prvních umělců podepsala Několik vět, disident Jan Urban, který nesklonil hlavu před systémem, herec Milan Lasica, jenž se dvacet let potýkal se zákazy, či tajně vysvěcený kněz Pavel Kuchař. A Michael Kocáb zavzpomínal na akci Most, která zabránila zásahu armády proti demonstrantům.

Nechybí ani přímí aktéři revoluce z řad herců, kteří večer 17. listopadu 1989 pochopili, že se děje něco zásadního, a vydali se tomu naproti. Daniela Kolářová, Jakub Špalek a další si po třiceti letech opět vybavili napjaté emoce, které jim dávaly sílu fungovat 20 hodin denně a dotáhnout změnu systému v naší zemi do konce.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

Thomas Mikulín
Jsem nadšený. Čtu napřeskáčku. Své vzpomínky líčí: bývalý člen ČNB, kněz "zakázané" církve, spoluzakladatel Občanského fóra, historik cestovního ruchu a dalši protagonisté revolučního roku 1989. Text je hezky dramaturgicky vystavěn jako příběh. Kniha obsahuje dobové fotografie, ale i barevné portréty účastníků po 30 létech. Pokud nechcete knihu typu leporelo, ale kvalitní čtení, pak je tato kniha správnou volbou.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM