EN

Dějiny světa 4

Objevy a nové struktury. 1200 až 1800

Walter Demel


Vliv objevitelských cest na dosavadní objem vědění
Čtvrtý svazek se zaobírá obdobím od roku 1200 do roku 1800. Věnuje se rozvoji techniky, mezikontinentálního obchodu a k rozšíření objevitelských cest. Dalekosáhlé kontakty bylo možno rozvíjet díky novým poznatkům ve vědách a průkopnickým technickým objevům. V tomto rámci dochází ke střetu křesťanské misie s jinými náboženstvími, jež bude mít osudové důsledky pro nově nalezený „Nový svět“.
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Číslo dílu 4
Jazyk čeština
Původní název WBG Weltgeschichte 4
Počet stran 480
EAN 9788074293856
Datum vydání 11.11.2013
Věk od 15
Formát 165x240 mm
Nakladatelství Vyšehrad
Hmotnost 0,894
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Nový svazek šestidílných Dějin světa nás opět přivádí trochu blíž současnosti. Nejen časově, ale především díky lepšímu porozumění základům naší doby samotné. První část knihy věnovaná „demografii, technice a hospodářství“ se soustředí na rozvoj dálkového obchodu, k němuž docházelo od 12. století. V jeho pozadí stály nové teoretické poznatky i pozoruhodné výdobytky techniky, jaké nacházíme například v oblasti navigace. Objevitelské cesty do vzdálených koutů země přispívaly k rozšíření stávajícího vědění. V tomto rámci dochází ke střetu křesťanské misie s jinými náboženstvími, jež bude mít osudové důsledky pro nově nalezený „Nový svět“. Expanze vědění je již nezastavitelná. Školy a univerzity se stávají zprostředkovatelkami nových představ a názorů a přispívají k rozvoji nových politických idejí (část „Vláda a politické ideje“). Rostoucí sebevědomí člověka konečně vede k proměně pevně skloubené náboženské soustavy, jak ukazuje část „Kultura, náboženství a socializace“. Jádro předkládaného svazku spočívá tedy na nových objevech a nových strukturách, jež se rozvinuly zhruba mezi lety 1200 a 1800.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Walter Demel

Walter Demel

Walter Demel (* 1953) je německý historik. Jeho badatelské zájmy se soustředí na 18. a 19. století, dějiny šlechty a elit a dějiny objevů.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM