EN

DNES DOPRAVA ZDARMA ✨ S kódem FESTIVAL sleva 20 % na vše 

Dějiny světa 5

Vznik moderny. 1700 - 1914

Walter Demel


Turbulentní historické období před první světovou válkou
Předkládaný svazek mapuje období zhruba od roku 1700 až do roku 1914. Autoři se zabývají demografickými proměnami v novověku a postupnou industrializací, jež vedla k naprosté restrukturalizaci společnosti. Dochází ke vzniku států na základě ústavy, vědecké revoluci a „globalizaci Evropy“, která se šíří do světa nejen hospodářsky, ale nadále i svými myšlenkami a náboženstvím.
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Číslo dílu 5
Jazyk čeština
Původní název WBG Weltgeschichte 5
Počet stran 480
EAN 9788074294303
Datum vydání 05.05.2014
Věk od 15
Formát 165x240 mm
Nakladatelství Vyšehrad
Hmotnost 0,973
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

" Další svazek šestidílné edice Dějin světa se zaobírá dějinnými procesy, jež vedly ke zrodu moderny s jejími pro nás důvěrně známými rysy. Autoři se nejprve podrobně zabývají demografickými proměnami v novověku a postupnou industrializací, jež vedla k naprosté restrukturalizaci společnosti. Jestliže v 16. a 17. století došlo k novému etablování rozvíjejících se věd, pak období osvícenství je již přímo ve znamení vědecké revoluce. V politické oblasti dochází ke vzniku a vývoji státu, budovaného na základě ústavy. Objevují se nové světodějinné koncepce, mezi nimiž největšího vlivu dosáhnou myšlenky Hegelovy; ty se v Marxově přepracování posléze stanou kolébkou revolucí, jež zasáhnou svět. Dochází ke „globalizaci Evropy“ zakládáním nových koloniálních panství, která však zároveň redukují někdejší dvojstrannou výměnu mezi zeměmi. Evropa se šíří do světa nejen hospodářsky, ale nadále i svými myšlenkami a svým náboženstvím. Mimořádně turbulentní historické období, jež pokrývá nový svazek Dějin světa, vrcholí příchodem první světové války. Celý komplet 1.-6. je možné zakoupit za výhodnou cenu na našem eshopu za 2124,- Kč "

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Další tituly z řady "Dějiny světa"

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Walter Demel

Walter Demel

Walter Demel (* 1953) je německý historik. Jeho badatelské zájmy se soustředí na 18. a 19. století, dějiny šlechty a elit a dějiny objevů.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM