Zmizelé koleje, zmizelá nádraží | Albatrosmedia.cz
EN

Zmizelé koleje, zmizelá nádraží

Petr Lapáček, Petr Ovsenák, Josef Bosáček

5,0
( 1 )

Výpravná historie českých železnic
Železnice nám přinesla nejen revoluci v dopravě osob a zboží, ale také nové architektonické prvky přetvářející ráz krajiny. Seznamte se s již zaniklými tratěmi i nadobro ztracenými malebnými nádražíčky a rovněž poznejte ty, které je nahradily. Vše je doprovázeno množstvím unikátních historických fotografií a přehlednými mapami původních i nových železničních tras.

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 408
EAN 9788026428527
Datum vydání 25.11.2019
Věk od 14
Formát 220x320 mm
Nakladatelství CPRESS
Hmotnost 2,028
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Železnice nám přinesla nejen revoluci v dopravě osob a zboží, ale také nové architektonické prvky přetvářející ráz krajiny. Tato kniha Vám jedinečným, výpravným způsobem přiblíží historii české železnice – seznámíte se s již zaniklými tratěmi i nadobro ztracenými malebnými nádražíčky a samozřejmě poznáte tratě, železniční uzly a nádraží, která původní trasy a stavby nahradila. Vše je doprovázeno množstvím unikátních historických fotografií a přehlednými mapami původních i nových železničních tras.

Z obsahu knihy:

*Zrušené české, moravské a slezské lokální tratě

*Pražský železniční uzel

*Zastávky zaniklé ve 20. století

*Tunely, přeložky a traťové spojky

*Trať Brno – Tišnov – Žďár nad Sázavou – Havlíčkův Brod

*Přeložky spojené s elektrizací tratí a zvýšení výkonosti tratí v poválečném období

*Přeložky tratí v Podkrušnohoří

*Severočeská transverzálka

*Přeložky na tranzitních železničních koridorech

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Petr Lapáček

Petr Lapáček

Petr Lapáček je celoživotně spjat se železnicí a železniční dopravou. V roce 1971 maturoval na Střední průmyslové škole dopravní v Praze. Potom studoval na Vysoké škole dopravní v Žilině, kde v roce 1976 promoval na oboru Zabezpečovací a sdělovací technika v dopravě. Většinu profesního života působil coby projektant na SUDOPu Praha. Nejdříve na projektech zabezpečovací techniky a později jako hlavní inženýr staveb modernizace železničních koridorů. Na závěr své aktivní kariéry pracoval v manažerských pozicích na AŽD Praha s.r.o a u SUDOPu Praha a.s. Mezi jeho koníčky patří historie železniční dopravy a válečných konfliktů. V minulosti vydal úspěšný knižní titul Vojenské a válečné vlaky. Žije v Praze, je ženatý a má dvě dospělé dcery. Pracovně je stále aktivní a spolupracuje s  mladšími kolegy při projektové přípravě železničních staveb.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM