Laco Déczi - totálně vytroubený mozek | Albatrosmedia.cz
EN

Laco Déczi - totálně vytroubený mozek

Tomáš Poláček

4,0
( 3 )

Životní rozhovor s legendárním jazzovým trumpetistou
Laco Déczi je sprosťák, hulvát a křikloun, říká novinář Tomáš Poláček, autor knižního rozhovoru Totálně vytroubený mozek. Slavný trumpetista pozval Poláčka do amerického Connecticutu, kde posledních třicet let žije. Lovili mušle v oceánu, vysedávali u ohně, poslouchali jazz, a během jejich rozhovoru se Laco Déczi otevřel. "Odhodil masku burana," říká Poláček, "a já poznal svobodnou, něžnou a hravou duši." A taková je i kniha - sprostá, politicky nekorektní, hravá a něžná.

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 208
EAN 9788026506973
Datum vydání 23.11.2017
Věk od 15
Formát 145x205 mm
Nakladatelství BIZBOOKS
Hmotnost 0,509
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Laco Déczi je sprosťák, hulvát, křikloun, a tak trochu hovado, říká novinář Tomáš Poláček, autor neobvyklého knižního rozhovoru Totálně vytroubený mozek.

Slavný jazzový trumpetista pozval Poláčka v létě roku 2017 do amerického Connecticutu, kde posledních třicet let žije. Ráno spolu lovili mušle v oceánu, po nocích seděli u ohně, poslouchali jazz, a celou dobu vedli rozhovor, ve kterém se Laco Déczi naprosto otevřel. „Po čase odhodil svou známou masku burana,“ říká Poláček, „a já tak poznal jeho velmi svobodnou, něžnou a hravou duši.“

A taková je i kniha Laco Déczi - Totálně vytroubený mozek - sprostá, urážlivá, politicky nekorektní a místy buranská, ale zároveň hravá a něžná.

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Tomáš Poláček

Tomáš Poláček

Český novinář a cestovatel se v roce 1977 narodil matce Evě, toho času studentce pražské Fakulty žurnalistiky. Poslední ročník absolvoval a diplom převzal spolu s ní. V roce 2000 začal přispívat do Mladé fronty DNES, kterou opustil v roce 2014. V současné době píše do magazínu Reportér, ale hlavně cestuje. V roce 2008 se vydal autostopem na olympiádu do Pekingu. O sedm let později následovala velká cesta autostopem z Česka přes Sibiř do Severní Ameriky a následně až na jih do Ohňové země. V roce 2017 se vydal na další velkou cestu stopem, tentokrát ze Střelkového mysu v Africe na Střelecký ostrov v Praze, a v témže roce vydal knižní rozhovor s jazzovým trumpetistou Lacem Déczim pod názvem Totálně vytroubený mozek.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM