EN

Fantastická dobrodružství Alfreda Kroppa

Rick Yancey


Chcete vědět, jak se patnáctiletý Alfred Kropp může zaplést do fantastického dobrodružství v honbě za bájným mečem Excaliburem, bojovat po boku posledního rytíře a stíhat nepřátele v závodním Ferrari? Přečtěte si akční fantasy o rytířích kulatého stolu v moderních převlecích!

Detailní informace

Žánr thriller
Číslo dílu 1
Jazyk čeština
Původní název The Extraordinary Adventures of Alfred Kropp
Původní jazyk angličtina
Řada Alfred Kropp
Překladatel Milan Žáček
Počet stran 272
EAN 9788000024202
Datum vydání 22.03.2010
Věk od 10
Formát 130x200 mm
Nakladatelství ALBATROS
Hmotnost 0,39
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Akční fantasy, rytíři kulatého stolu v moderních převlecích bojují o meč Excalibur.

Hrdinou je 15tiletý Alfred Kropp. Matka mu zemřela, svého otce nikdy neviděl,žije u strýce, který je nočním hlídačem v muzeu. Ve škole je Alfred typickým outsiderem. Příliš mohutný a vysoký na svůj věk, s velkou hlavou a silnýma rukama se nehodí do školního fotbalového týmu, a tak jeho krátká sportovní kariera skončí, když se jeho vinou zraní nejoblíbenější kluk, hvězda třídy. Avšak jeho život se jednoho dne promění a Al v sobě objeví nečekané schopnosti.

Strýce kontaktuje neznámý cizinec a nabídne obrovskou sumu peněz, když pro něj ukradne v muzeu starý meč. Alfred se nakonec podvolí a u krádeže strýci asistuje, ale všechno se zvrtne.

Meč se jim sice podaří ukrást, ale brzy oba pochopí, že nejde jen tak o obyčejný meč. Al ukradeným mečem svede v muzeu souboj jako skutečný rytíř a přemůže tři muže, převlečené za mnichy, i když meč předtím nikdy nedržel v ruce!

Meč vybojují, a když ho se strýcem druhý den předávají neznámému cizinci, ten místo předání zbytku peněz za provedenou službu strýce zabije a s mečem zmizí...

Meč, který ukradli, je Excalibur krále Artuše a neznámý cizinec byl zavržený rytíř kulatého stolu, nyní ve službách zla. Alfred si uvědomí,

že pomáhal nevědomky zlu, a tak když ho vyzve poslední rytíř kulatého stolu, aby spolu pátrali po meči, Alf souhlasí. Vydají se spolu na dobrodružnou cestu, sledováni a neustále ohrožováni vyslanci zlé strany.

Při honbě za bájným mečem mají moderní rytíři úbory motocyklových závodníků a rychlými auty Ferrari a ve vrtulnících se stíhají přes celé kontinenty. Přesto se nakonec klíčové boje vybojují mečem, v Anglii na pahorku Stonehenge.

Alfred je normální kluk, ale také vyvolený svým původem (je přímým potomkem rytíře Lancelota), který nakonec prokáže hrdinství.

„Nikdy jsem si nemyslel, že zachráním svět - nebo že při jeho záchraně umřu.

Nikdy jsem taky nevěřil na anděly nebo zázraky, a určitě jsem se nepovažoval za hrdinu.

Za hrdinu by mě nepovažoval nikdo, vás nevyjímaje, kdybyste mě znali předtím, než jsem se zmocnil nejmocnější zbraně na světě a nechal ji padnout do rukou šílence...“

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Další tituly z řady "Alfred Kropp"

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM