EN

Neznámí hrdinové Překvapivé příběhy

Pavel Taussig


Pohnuté osudy a zapomenutá hrdinství známých i méně známých osobností!
Žijí mezi námi a vždy žili – skuteční hrdinové, na které se velmi brzy zapomnělo, či zůstali dosud úplně neznámými. Je však též mnoho vpravdě překvapivých hrdinských příběhů ze života poměrně známých osobností či příběhů opravdových hrdinů, kteří stáli na okraji dějinných událostí, ale zůstali téměř neznámými. Poznejte v novém světle Oldřicha Nového, Josefa Skupa, Aloise Jiráska, ale i další lidi, na které by historie neměla zapomínat.

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 384
EAN 9788074480652
Datum vydání 30.01.2017
Věk od 15
Formát 145x205 mm
Nakladatelství EDICE ČT
Hmotnost 0,589
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Pohnuté osudy a zapomenutá hrdinství známých i méně známých osobností!

Žijí mezi námi a vždy žili – skuteční hrdinové, na které se velmi brzy zapomnělo, či zůstali dosud úplně neznámými. Je však též mnoho vpravdě překvapivých hrdinských příběhů ze života poměrně známých osobností. Existuje i nespočet příběhů opravdových hrdinů, kteří stáli na okraji dějinných událostí, ale zůstali téměř neznámými.

Patří mezi ně bezesporu herec Oldřich Nový, koncem války deportován do pracovního tábora, protože se odmítl rozvést s židovskou manželkou, a tím jí zachránil život.

Josef Skupa byl uvězněn za satirické vystoupení, do vězení se dostaly pro výstrahu i loutky Spejbla a Hurvínka!

Alois Jirásek – komunisty zprofanovaný spisovatel, podepsal jako jeden z prvních Manifest spisovatelů a riskoval popravu.

Lidický farář Josef Štemberka – nyní navržen na svatořečení, ač směl Lidice 1942 opustit, šel s ostatními muži na popravu, aby jim ulehčil přípravu na smrt.

Hospodyně dr. Horákové – zachránila manžela Milady Horákové před zatčením.

Jaroslav Žák, rebel z recese a autor literárních předloh slavných filmových „študáckých" komedií, se nové totalitě nechtěl přizpůsobit…

Tyto – a řadu dalších reálných příběhů, které jsou mnohdy napínavější než filmové thrillery – připravil pro naše čtenáře renomovaný spisovatel a badatel Pavel Taussig.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Pavel Taussig

Pavel Taussig

Filmový historik, publicista, scenárista, spisovatel a autor námětu oscarového filmu Kolja Pavel Taussig pochází ze Zábřehu na Moravě. Po maturitě absolvoval Filozofickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci a po roce 1989 na této instituci přednášel. Podílel se na tvorbě mnoha pořadů České televize, například Úsměvy českého filmu, Příběhy slavných či Pod křídly Svatováclavské orlice. Své články o české kinematografii a jejích osobnostech publikuje v denním, kulturně společenském i odborném tisku. Je autorem více než desítky knih.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM