Václav Klaus – My, Evropa a svět | Albatrosmedia.cz
EN

Václav Klaus – My, Evropa a svět

Václav Klaus


Směřování dnešního světa se odchyluje od hodnot a principů, jakými jsou svoboda, tržní hospodářství a parlamentní demokracie

Detailní informace

Žánr politika
Jazyk čeština
Počet stran 180
EAN 9788025317556
Datum vydání 19.02.2013
Věk od 0
Formát 165x235 mm
Nakladatelství Fragment
Hmotnost 0,514
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Směřování dnešního světa se odchyluje od hodnot a principů, jakými jsou svoboda, tržní hospodářství a parlamentní demokracie, kterých jsme rychle dosáhli na počátku 90. let. Tento neutěšený stav mne trápí a vidím jej nejen v naší zemi, ale také v Evropě a celém západním světě. Proto název knihy My, Evropa a svět.

Tento text jsem záměrně napsal a čtenářům předkládám až v posledním roce svého prezidentování. Zdůrazňuji to, neboť jsem chtěl knihu vydat před jeho ukončením, ještě do jisté míry svázán s prezidentskou funkcí. Nejsou to žádné paměti, na ty se ještě necítím, ale je to vážné zamyšlení nad uplynulými dvěma desetiletími. Toto období bylo pro mne - stejně jako pro miliony lidí v naší zemi - vytouženou érou života bez těžkého krunýře, kterým nás svazoval, brzdil a tlumil komunismus.

Název "My, Evropa a svět" je snad až příliš ambiciózní. Jsem si vědom, že to, co mohu v této knize postihnout, jsou jen zlomky toho všeho, co se v dnešním, rychle měnícím se světě děje.

V knize diskutuji zlomové okamžiky, klíčové události uplynulých 23 let tak, jak jsem je viděl, vnímal a chápal. Mohl jsem na něco zapomenout nebo něco nedocenit, ale věřím, že to hlavní tam je. Např.:

" Pád komunismu

" Rozpad Sovětského svazu

" Rozdělení Československa (a jeho měny)

" Jedenácté září aneb past, do které nás vlákal terorismus

" Finanční a ekonomická krize let 2008 - 2009 a její důsledky

" Arabské jaro

a další kapitoly.

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM

Budete to vědět jako první!

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.