EN

Průvodce světem koučování a osobnostní typologie

Inspirace pro praxi

Anna Crkalová, Norbert Riethof


Koučování je dnes považováno za jeden z nejefektivnějších způsobů zvyšování výkonnosti manažerů, pracovních týmů i jednotlivců a rozvíjení jejich potenciálu. Autoři – zkušení konzultanti, trenéři a koučové – poskytují praktický návod, jak v koučování i vedení lidí využít metody založené na typologii osobnosti MBTI® (dnes nejrozšířenějším nástroji pro zjišťování osobnostních typů a pochopení rozdílů mezi nimi) a jak jednotlivé typy lidí koučovat – na co se zaměřit a čeho se naopak vyvarovat.

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 340
EAN 9788072612529
Datum vydání 01.01.2012
Věk od 0
Formát 165x235 mm
Nakladatelství MANAGEMENT PRESS
Hmotnost 0,56
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

Kniha Průvodce světem koučování a osobnostní typologie (nakl. Management Press, brož., formát B5, 340 str., doporučená cena 399 Kč) zkušených lektorů, konzultantů a koučů Anny Crkalové a Norberta Riethofa s patřičnou odbornou erudicí, nadhledem i lehkostí propojuje atraktivní obory koučování a osobnostní typologie MBTI®, které jsou v současném světě podnikání předmětem častých diskusí a jejichž oblíbenost v těchto oblastech neustále vzrůstá.

Na stránkách tohoto inspirujícího „průvodce“, bohatě ilustrovaného vtipnými kresbami Jana Šnejdara, budete vtaženi do příběhu kouče Petra, jehož klienty se postupně stávají výrobní ředitel, projektový manažer, ředitelka školy a začínající podnikatel. Na Petrově příběhu, jenž je „poskládán“ z osobních zkušeností autorské dvojice, může čtenář sledovat Petrův profesní a osobní růst, aniž by si sám uvědomil, že i u něj dochází k hlubšímu sebepoznání a celkovému rozvinutí profesního i osobnostního potenciálu. Petrův „praktický“ příběh je důmyslně doplněn „teoretickými“ odbočkami do mnoha odborných oblastí, na nichž je moderní koučování založeno – od koučovacích modelů a leadershipu přes Gestalt techniky a neurolingvistické programování až po psychologii osobnosti. Kouč Petr atraktivní formou pomáhá čtenáři poznat vlastní osobnostní typ, přináší náměty, jak pracovat s různými osobnostními typy, i širokou paletu koučovacích technik, modelů a kompetencí, jejichž pomocí si každý může vytvářet svůj vlastní osobitý přístup ke koučování.

Oč při koučování jde? O vstup do hlubin naší motivace a o hledání našich silných stránek. Proto je považováno za jeden z nejefektivnějších způsobů zvyšování výkonnosti manažerů, pracovních týmů i jednotlivců a rozvíjení jejich potenciálu. Přirovnává se k cestě, na které poznáváme sami sebe a přibližujeme se k druhým lidem. Stále častěji dnes slyšíme, že manažeři a lídři „neřídí”, ale „vedou” –  k vyšší výkonnosti, osobnostnímu a profesionálnímu rozvoji i k rovnováze mezi pracovním a osobním životem. A všichni ti, kteří pracují s lidmi a chtějí účinně a s nadhledem zvládat změny v pracovním i osobním životě, náležitě ocení náměty i praktický návod zkušených autorů, jak v koučování i manažerské praxi využít metody založené na jungovské typologii osobnosti a jak různé typy lidí koučovat.

Tato čtivá, v mnoha směrech ojedinělá příručka vycházející z širokého spektra odborné literatury o leadershipu, koučování a osobnostní typologii, jejímž prvořadým záměrem je myšlenkový posun ve vnímání profesionálního koučování – od „dělat kouče“ k „být koučem“ – splňuje všechny předpoklady, aby se stala něčím více než jen zdrojem užitečných informací. Čtenáře naplno vtahuje do příběhu pomocí úkolů a příkladů, na nichž si může sám vyzkoušet nabyté znalosti a dovednosti, a předkládá mu řadu tipů a rad vhodných pro každodenní praxi. Je určená nejen pro manažery a lídry ze světa byznysu, ale i pro profesionální kouče, personalisty, učitele i všechny ty, kteří na sobě chtějí pracovat.

 PhDr. Norbert Riethof

Koučování je pro něj hledání cesty k sobě, k druhým, věcí nacházení harmonického středu ve světě byznysu a leadershipu. Jeho vizí, kterou zhmotnil i v Academy of Coaching Excellence, je vytváření vlastního koučovacího stylu vycházejícího z osobnosti jak kouče, tak koučovaného. Je certifikovaným lektorem jungovské typologie osobnosti podle MBTI®. Věnuje se také exekutivnímu koučování a zaměřuje se na zvyšování efektivity řízení s využitím prvků z Gestalt a existenciálního koučování. Je absolventem řady mezinárodních tréninkových a rozvojových programů, vystupuje na mezinárodních konferencích. Je ředitelem a zakladatelem společnosti Coaching Systems.

PhDr. Anna Crkalová

Koučování vnímá jako tanec a vědomý přístup k tvoření života, láká ji koučování v netradičních prostředích. Koučování je pro ni inspirující a účinnou metodou rozvoje lidského potenciálu. Při své práci využívá také principů jungovské osobnostní typologie, neurolingvistické programování, technik tvořivosti a práce s tělem a energií. Aktivně spolupracuje s profesní organizací EMCC CZECH, která pomáhá zvyšovat povědomí o koučování a mentoringu. Při vzdělávání lektorů a koučů využívá zkušeností ze své dvacetileté konzultantské a manažerské praxe, zabývá se vzděláváním lektorů a koučů. Je lektorkou koučovacího výcviku Academy of Coaching Excellence.

Ke stažení

PDF Ukázka.PDF

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM