Jak dosáhnout souhlasu | Albatrosmedia.cz
EN

KNIHA ZDARMA KE KAŽDÉ OBJEDNÁVCE A SLEVA 20 % NA BELETRII PRO DOSPĚLÉ

Jak dosáhnout souhlasu

Zásady úspěšného vyjednávání

William Ury, Roger Fisher, Bruce Patton


Všichni neustále vyjednáváme – v zaměstnání, v podnikání, v politice, v rodině… Často však používáme metody a postupy, které komplikují nebo dokonce znemožňují prosazení našeho zájmu, mohou narušit naše vztahy s těmi, s nimiž jednáme, popř. mohou vyvolat konflikt. Bestseller amerických autorů seznamuje s metodami vyjednávání, jež umožňují efektivně prosazovat vlastní zájmy, řešit konfliktní či zdánlivě neřešitelné situace a dosáhnout přijat

Detailní informace

Žánr management
Jazyk čeština
Počet stran 176
EAN 9788072612260
Datum vydání 01.01.2011
Věk od 0
Formát 145x205 mm
Nakladatelství MANAGEMENT PRESS
Hmotnost 0,24
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

Všichni téměř každodenně vyjednáváme – v zaměstnání, v podnikání, v politice, ve sportovním klubu, v rodině… Se svým šéfem vyjednáváme o zvýšení platu, s přáteli diskutujeme, kam se půjdeme pobavit, právníci se snaží urovnat soudní rozepři, politici prosazují návrhy zákonů a řeší mezinárodní konflikty…

     Vyjednávání je základním prostředkem k tomu, abychom od druhých získali to, co chceme. Je to forma komunikace vedená tak, aby umožnila dosáhnout dohody při jednáních, při nichž obě strany mají nejen společné, ale i rozdílné zájmy. Dobře vyjednávat není snadné. Často používáme metody a postupy, které komplikují nebo dokonce znemožňují prosazení našeho zájmu; od „jednacího stolu“ pak odcházíme nespokojeni, vyčerpáni, odcizeni jeden druhému.

     Nové vydání bestselleru Jak dosáhnout souhlasu amerických autorů Rogera Fishera, Williama Uryho a Bruceho Pattona  (s podtitulem Zásady úspěšného vyjednávání  jej připravilo nakladatelství Management Press, brož., 176 str., doporučená cena 269 Kč, z angl. originálu knihu přeložil Aleš Lisa) pojednává zejména o tzv. principiálním vyjednávání, jehož koncepce byla rozvinuta na právnické fakultě Harvardovy univerzity a které umožňuje řešit problémy spíše jejich věcnou analýzou a vychází z hledání společných cílů všude tam, kde je to možné.

     Principiální vyjednávání je „tvrdé“, pokud jde o podstatu věci, ale „měkké“, jde-li o lidi. Nepoužívá ani triky, ani přetvářku. Ukazuje, jak je možné získat, co vám „patří“ a na co máte „nárok“, a přitom jednat čestně a chovat se slušně. Tento způsob vyjednávání je vhodné používat při všech příležitostech: při kolektivním vyjednávání, kdy je třeba zachovávat předepsané rituály, i při vyjednávání, které je zcela záležitostí okamžiku. Je možné jej použít bez ohledu na to, je-li druhá strana zkušenější nebo vyjednává-li tvrdě či přátelsky. Je to metoda, která umožňuje efektivně prosazovat vlastní zájmy, řešit konfliktní či zdánlivě neřešitelné situace a dosáhnout přijatelného výsledku pro zúčastněné strany i tam, kde klasické poziční vyjednávání selhává a vede k narušení vztahu s partnerem na druhé straně „jednacího stolu“.

     Kniha navíc poskytuje velké množství situačních příkladů, návodů, doporučení, rad a triků (např. Co dělat, je-li druhá strana silnější? – Jak postupovat, nechce-li druhá strana akceptovat zásady principiálního vyjednávání? – Jak se zachovat, používá-li druhá strana nečestné triky?),  které vám pomohou dospět v procesu vyjednávání k věcné dohodě, dosáhnout rozumných výsledků jednání a zachovat si přitom důstojnost a tvář.

     Bibliografická poznámka: Kniha byla v nakladatelství Management Press poprvé vydána v roce 1994 pod názvem Dohoda jistá. Zásady úspěšného vyjednávání. Ve srovnání s prvním vydáním byly v následujících vydáních některé pojmy přizpůsobeny současnému odbornému jazykovému úzu.

(ae)

Dále doporučujeme:

William Ury: Jak překonat nesouhlas. Zásady vyjednávání s lidmi, s nimiž nelze vyjednávat

.

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM