Albatrosmedia.cz - knihy, internetové knihkupectví
EN
Zářijová zásoba knižních tipů

Zářijová zásoba knižních tipů

Léto sice pomalu končí, ale skvělých knih vychází neustále dost. Jaké novinky byste si neměli nechat ujít v září?

Začínáme rovnou těžkým kalibrem – svět Hunger Games se vrací v nové knize! Americká bestsellerová autorka Suzanne Collinsová deset let po zakončení své slavné trilogie přichází s prequelem pojmenovaným Balada o ptácích a hadech. Setkáte se v něm se známými i zcela novými postavami, především však půjde o minulost tyranského prezidenta Coriolanuse Snowa – a leckoho dost možná překvapí. Nechť Hladové hry započnou!

Psychologický román Má temná Vanessa od americké debutantky Kate Elizabeth Russellové rovněž vzbudil velký rozruch: Ještě před vlastním vydáním byl v zahraničí označen za nejočekávanější knihu roku 2020 a Lolitu pro 21. století. Kniha rozehrává mnoho výbušných témat a ptá se, kudy vede nejasná hranice mezi láskou a zneužíváním. Příběh ve dvou časových rovinách vypráví Vanessa Wyeová, která ve svých patnácti letech prožila intenzivní románek se svým mnohem starším profesorem angličtiny. Po letech však zjišťuje, že to, co považovala za osudovou lásku, možná bylo něco úplně jiného…

Může nečekaný vztah zažehnout jiskru lidskosti v pekle koncentračního tábora? Historický román inspirovaný skutečnými událostmi Černá a purpurová sleduje příběh slovenské židovské dívky Mileny Zingerové, která je v Osvětimi odsouzena k smrti. Osud jí však dává šanci: Má zazpívat na narozeninové oslavě brutalitou proslulého příslušníka SS Franze Weimerta. V navenek bezcitném muži se jejím zpěvem něco zlomí, a tak se rodí jeden z nejneobvyklejších milostných příběhů holokaustu.

Tajemství minulosti nikdy poklidně nespočinou, dokud se jim nepostavíme čelem – přesvědčí se o tom i hlavní hrdinka nového románu Barbory Štastné Zdena. Té bylo začátkem května 1986, když se nad naši zem pomalu sunul radioaktivní mrak z Černobylu, šest let. A tenkrát se stala věc, která změnila osud celé její rodiny. Co se událo? Proč nechce její matka mluvit o minulosti? A kdo je záhadná imaginární přítelkyně Dede? Hledání odpovědí v románu Hezčí svět zavede Zdenu do maringotky v sudetském pohraničí, do bunkru přebudovaného na garáž, ale i na pobřeží v daleké Bretani.

Legendární sluha Saturnin míří ke čtenářům v již druhém pokračování od spisovatele Miroslava Macka! Následník Zdeňka Jirotky, který za svůj první titul Saturnin se vrací získal Ocenění Miloslava Švandrlíka za humoristickou knihu roku, opět zdařile napodobil styl originálu a citlivě rozvíjí známé postavy. V románu Saturnin zasahuje vyjede povedený sluha na hory se svým pánem, tetou Kateřinou, jejím synkem Miloušem, doktorem Vlachem i laskavým dědečkem. Kdo tímto dobrodružstvím prosviští s elegantními obloučky? Komu se podaří salto nazad? A pro koho se tentokrát rozezní svatební zvony?

Líbí se vám představa domácího pečiva, ale děsíte se, že jeho přípravou strávíte celý den? V tom případě je kniha Hrátky s těstem od pekařky Ivy Trhoňové právě pro vás! V této skvělé kuchařce najdete nejlepší slané a sladké recepty na pečivo z droždí, a věřte, že tyhle pochoutky se s pomocí srozumitelných postupů povedou úplně každému raz dva. Odteď už se vám při pečení nebude lepit smůla a těsto na prsty!

NAPIŠTE NÁM