EN
Začtěte se do únorových bestsellerů

Začtěte se do únorových bestsellerů

Přemýšlíte, co číst v únoru? Pojďme se představit několik zajímavých knih, které by neměly uniknout vaší pozornosti...

Novou knihu, na dřeň upřímnou a optimistickou, si pro čtenáře a (především) čtenářky nachystala Lenka Požárová. V její novince Rozmačkané ego se slaninou se seznámíme s živelnou čtyřicátnicí a autorkou kuchařek Nelou, která má talent kombinovat chutě a komplikovat si život. Nikdy ale neztrácí humor a chuť k jídlu.

22. února bude malým svátkem pro milovníky Bernarda Miniera a jeho kriminalisty Martina Servaze. V edici TOP thriller totiž vyjde Noc, čtvrté pokračování bestsellerové série. Bernard Minier si na nás opět nachystal dechberoucí thriller plný napětí

Napětí slibuje také prvotřídní thriller Moskva. Odehrává se přímo v temném srdci komunistického režimu v období studené války a recenzenti to s ním opravdu neměli lehké: "Těžko říct, co na tomto úchvatném románu pochválit především: široký záběr, sebejistě budované napětí nebo barvité navození atmosféry konkrétního časoprostoru… výjimečná kniha z ranku mezinárodních thrillerů."

Oblíbili jste si mysteriózní atmosféru městečka Twin Peaks? Pak si zamilujete román Dívka na sněhu, úspěšný debut mladé Newyorčanky Danyy Kukafky, který poodkrývá děsivá tajemství jednoho maloměsta

Dalším debutem mezi únorovými tituly je krimi Bez duše. Skvělá detektivka z pera talentovaného českého autora se točí kolem Matěje Mlynáře. Ten přes den pracuje jako knihkupec, po nocích ale pomáhá lidem ve složitých životních situacích. O pomoc ho požádá mladá žena, která potřebuje ochránit před bývalým přítelem. To, co Matěj považoval za další rutinní kšeft, se však brzy změní v drsnou hru bez pravidel. Jde mu náhle o holý život i o vlastní duši.

Výběr toho nejlepšího z mimořádně úspěšných stand-up vystoupení Miloše Čermáka a Luďka Staňka přinese kniha Přišel Bůh do kavárny v Karlíně... Návykové čtení (nejen) pro muže bojující s krizí středního věku z pera dvou populárních novinářů velmi nekorektně a kousavě popisuje dnešní společnost a dobu. Trefné a svižné texty díky pořádné dávce černého humoru rozhýbou vaše bránice.

V únoru se dočká své filmové premiéry nový snímek Jana Švankmajera Hmyz. Při této příležitosti vydáváme výpravnou publikaci Jan Švankmajer, která mapuje tvůrčí principy tohoto celosvětově uznávaného surrealisty a legendy kinematografie. Součástí knihy jsou i dosud nepublikované reprodukce Švankmajerových objektů-fetišů a také exkluzivní snímky právě z jeho nejnovějšího filmu.

A ani v únoru nezapomeneme na milovníky Harryho Pottera, ti si do své knihovničky mohou doplnit již pátý díl bradavické série v novém vydání. I Harry Potter a Fénixův řád se totiž dočkal reedice a nové obálky od Jonnyho Duddla. 

 


Naše únorové TOP tituly

Budete to vědět jako první!

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.