EN
Z nemocničního lůžka až na nejslavnější závod planety

Z nemocničního lůžka až na nejslavnější závod planety

Nový knižní deník nejznámějšího českého závodníka ve freestyle motocrossu Libora Podmola je jako jeho život – pořádná jízda!

Libor Podmol je naším nejvýraznějším zástupcem ve světě motorsportu, ale kromě závodnického talentu má i další dar: schopnost autenticky popsat zážitky ze soutěží i přípravy na ně. Ve svém nejnovějším knižním deníku s názvem Libor Podmol: Moje cesta na Dakar zachytil dosud nejsložitější období své kariéry.

Fanoušci tak přímo z první ruky dostanou vhled do závodníkovy rekonvalescence po komplikovaném zranění a vydají se na cestu za nejtěžším závodem světa –Rallye Dakar. Unikátní knihu ze světa motocrossu doprovází řada fotografií a QR kódů, které čtenáře zavedou za akčními i zábavnými videi z Podmolova života.

Ukázka z knihy

Jak se říká, není čas ztrácet čas a hned po návratu z Polska vlítneme na úpravu tratě pro náš event Rock’nʼride. Ten se v posledních třech letech nese v duchu propojení FMX, cross country, večerního závodu v superenduru a pořádné afterparty.

Při Rock’nʼride jsem takzvaný „ředitel“ FMX, organizuji tedy vše spojené s touto disciplínou. Což je hlavně příprava tratě, pozvání jezdců a vymýšlení, jak závod nebo show bude vlastně probíhat. Loni jsem nejezdil a jen moderoval. Letos jsem si myslel, že to tak bude taky a zajezdím si s klukama jen tak pro zábavu tréninky a show pak odmoderuju. FMX už totiž chci dělat jen pro zábavu. Organizování ubírá tolik energie, že pak na to ježdění už moc sil nezbývá. Nicméně koroňácká doba je pro freestyle bídná, hodně lidí přestalo jezdit a trénovat. Na závody se jim nakonec nechtělo nebo si museli v této pro sportovce a umělce těžké době najít práci a nedostali volno, někdo musel za svědka na svatbu, další kluci zase dostali šanci slušného výdělku na show v Itálii. No a někdo si při tréninku dokázal zlomit obě nohy… Richard Bábek, teprve 14letý šikovný, skromný a fajn kluk, kterého trénuje můj bratr a já mu slíbil, že ho naučím backflip (taky jsme na tom do RNR makali a věřím, že příští rok to společně dáme; letos už to nestihneme, nejdřív musíš srůst, kamaráde…). Zlehka přeletí při tréninku dopad a prostě mu rupnou nohy. Podobná situace, jakou jsem zažil v Mnichově. Richard ani nespadne, jen se po dopadu před námi sesune s křikem z motorky. Nohy mu křupnou jen tím nárazem na zem. Nevěřil jsem tomu, ale možná to způsobilo blbé postavení na stupačkách, možná ještě nemá tak tvrdé kosti… Nevím. Ten dopad rozhodně nebyl tak špatnej, aby někomu ruply obě nohy, ale život je jedno velké překvapení.

NAPIŠTE NÁM