Albatrosmedia.cz - knihy, internetové knihkupectví
EN
Vydejte se po stopách dějin umění v půvabně ilustrovaných příbězích

Vydejte se po stopách dějin umění v půvabně ilustrovaných příbězích

Že jsou dějiny umění nuda? Nenechte se zmýlit!

Novinka Van Goghova hvězdná noc a jiná povídání vás i děti přesvědčí o opaku. Kniha historika umění Michaela Birda a ilustrátorky Kate Evansové je určena čtenářům od osmi let, ale i dospělé může přesvědčit o tom, že čtení o slavných umělcích a jejich dílech může být zábavné.

Tak trochu jiná encyklopedie dějin umění obsahuje 70 barvitě vylíčených příběhů, které vás provedou světovým uměním od raných jeskynních maleb až po moderní instalace. Setkáte se zde s umělci z různých dob i kontinentů. V rozpáleném Egyptě se seznámíte s královnou Nefertiti, pohladíte si hranostaje ze slavného da Vinciho obrazu nebo se projdete po chrámu Angkor Vat v Kambodži.

Příběhy doplňují dechberoucí ilustrace, které skvěle dokreslují atmosféru. Van Goghova hvězdná noc a jiná povídání je tak jedním z nejzdařilejších počinů na poli naučných knih pro děti.

Pozoruhodná kniha Birda a Evansové poslouží i jako příjemná školní pomůcka, která zábavným způsobem přiměje děti ke vzdělávání v oblasti umění a nabídne jim nezbytný všeobecný přehled hravou formou.

Nicméně… na tuhle knížku je škoda slov, podívejte se jak úžasně vypadá sami na tomto odkazu.


objevte další knihy o umění

Budete to vědět jako první!

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.