EN

Průvodce světem současného umění

Alistair Hicks


Průvodce pro každého, kdo chce získat přehled o nejrůznějších trendech současného světa umění
Jak se vyznat ve spletitém světě současného umění? Zvolit si zasvěceného průvodce, který poodhalí jeho nejpozoruhodnější zákoutí a dovede čtenáře k vytvoření vlastního úsudku. Právě historik umění a kurátor, Alistair Hicks, v bohatě ilustrovaném průvodci představuje nejen nejznámější „západní“ umělce, ale poodhalí i svět umění Afriky, Asie a Blízkého východu. Současné umění uvádí do dobového a místního kontextu a portréty umělců doplňuje osobními postřehy.

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název The Global Art Compass
Původní jazyk angličtina
Překladatel Martina Neradová
Počet stran 232
EAN 9788074735585
Datum vydání 18.09.2017
Věk od 15
Formát 170x240 mm
Nakladatelství KNIHA ZLÍN
Edice Artberry
Hmotnost 0,526
Typ Kniha
Vazba měkké desky z kartonu

Alistair Hicks vyjadřuje v Průvodci světem současného umění přesvědčení, že bychom se v dnešním uměleckém světě neměli spoléhat na názory jediného kurátora, kritika či obchodníka s uměním, a ukazuje nám, že budeme-li naslouchat samotným umělcům, budeme za to bohatě odměněni. V knize rozdělené do čtyř částí podle geografických oblastí autor shrnuje své poznávání současného umění a radí nám, jak objevit vlastní kompas, jenž nás navede k dílům, jejichž poselství nás nejvíce osloví. Jeho úvahy doplňují výňatky z rozhovorů s odlišnými umělci.

Hicksův přístup dokládá, že se umělci jednadvacátého století zabývají povětšinou univerzálními tématy: autor zjišťuje, že stále se zrychlující komunikaci vyvažuje odpor vůči globalizaci, že umění je sice mnohými vnímáno jako zboží, ale přesto neztrácí regenerační účinky, a že navzdory sílící důvěře v média, jejichž škála se stále rozšiřuje, umělci často hledají prosté příběhy, které se dostanou k většímu počtu diváků a změní jejich životy k lepšímu.

Prohlédněte si umělecké dílo, naslouchejte umělci a důvěřujte svým reakcím. Průvodce světem současného umění vám ukáže, jak se zorientovat ve složitém labyrintu současné umělecké tvorby a rozplést záludnosti dnešního uměleckého světa.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Video

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM