Albatrosmedia.cz - knihy, internetové knihkupectví
EN
Veselé pohádky od známé moderátorky

Veselé pohádky od známé moderátorky

Žil byl jeden bača kdesi daleko na salaši jen se dvěma ovečkami. Jmenovaly se Květa a Milada. S bačou se příliš nekamarádily, protože bača byl trochu líný, ani na pastvu se mu nechtělo je vyhánět.

A jak to bylo dál?

Pak se to celé zamotalo a na scénu vstoupili brynzovníci. Vypadají jako panáčci z bílé modelíny. Samozřejmě, že nejsou z modelíny, ale z brynzy. Malí, měkcí lidé s měkkým srdcem a malým mozečkem. Nejsou moudří, ale dobří a od chvíle, co se narodili na salaši, častokrát pomohli mnohým lidem i zvířátkům. Třeba i valaškářovi Jakubovi. Valaškář je člověk, který prodává valašky. Buďto je sám vyřezává a zdobí, nebo je někde krade a pak prodává. Ale to všechno se dozvíte, až si přečtete Zapomenuté slovenské pohádky.

Autorkou rozverných pohádek o bytostech z mléka zvaných brynzovníci je populární rozhlasová a televizní moderátorka Adela Banášová, která je známá svým nadhledem, uměním pohotově glosovat a smyslem pro humor. To vše zúročila i při psaní Zapomenutých slovenských pohádek, které vznikly již před deseti lety a nyní se v překladu dostávají i k českým dětem a jejich rodičům.


NAPIŠTE NÁM

Budete to vědět jako první!

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.