EN
Únorová úroda úžasných novinek

Únorová úroda úžasných novinek

I během studeného zimního měsíce se může urodit spousta skvělých knih. Jen se přesvědčte – novinky od Roberta Galbraitha, Arnolda Schwarzeneggera či Carissy Broadbent mluví dost jasně.

Všichni příznivci Roberta Galbraitha alias J.K. Rowlingové – můžete zajásat! Oblíbená dvojice Cormoran Strike a Robin Ellacottová se vrací v novém případu s názvem Černočerné srdce. V šestém díle detektivní série se Strike a Robin budou muset vypořádat s dosud nepoznaným zlem. To, co zprvu vypadá jako virtuální provokace, se změní ve skutečnou vraždu… Černočerné srdce je dokonalým zástupcem žánru „whodunit“, ve kterém čtenář postupně získává vodítka k uhádnutí pachatele – a přestože má více než tisíc stran, ani na chvíli se nebudete nudit.

Tereza Bartošová vtrhla na českou detektivkářskou scénu se silou uragánu. Její debut Vodník si získal srdce milovníků napětí i z toho důvodu, že se odehrává na Příbramsku. To platí i pro její novinku Dceřina kletba. V té se vyšetřovatelé Tomáš Vyskočil a Honza Richter zabývají smrtí těžce podchlazeného opilce. Taková událost by jindy kriminálku nezajímala, kdyby se ovšem dotyčný nedávno nezmínil, že mu někdo usiluje o život. A tak začíná vyšetřování vraždy, o jejíž vyřešení nikdo nestojí.

Kevin Costner zachraňující Whitney Houston? Tentokrát se role obrací! V zábavné romanci Bodyguardka se totiž setkáte se ženou, která je elitní osobní strážkyně. Všechny své schopnosti bude muset využít k tomu, aby ochránila slavného hollywoodského herce… a navíc bude muset sehrát roli jeho přítelkyně. Pohodový román od Katherine Center se vyznačuje neodolatelně uvolněným stylem vyprávění. K tomu si připočtěte i zasazení děje na rodinnou farmu v prosluněném Texasu – a máte recept na hit, který si nesmíte nechat ujít.

Sedí akční hrdina, guvernér Kalifornie a legendární kulturista na jedné židli… Začátek vtipu? Ale kdepak! Tři na první pohled zcela odlišné osobnosti se snoubí v jednom skutečném člověku – Arnoldu Schwarzeneggerovi. Jeho příběh i návod na smysluplný život najdete v právě vycházející knize Buď užitečný. V sedmi obsáhlých kapitolách popisuje principy, kterými se celý život řídil a díky nimž dosáhl úspěchů v tolika oblastech lidského snažení. Poznejte Arnoldův recept na smysluplný život!

Oblíbený psychiatr Radkin Honzák tentokrát spojil síly s novinářkou Klárou Mandausovou a vznikl z toho knižní rozhovor Muži jsou vinni? Odpovídá v něm na řadu otázek týkajících se vztahů: Jak budovat zdravé a šťastné soužití? Co přichází, když pomine zamilovanost? Je sex opravdu tak důležitý, jak se tvrdí, a musí nevěra vždycky znamenat definitivní rozchod? S lehkostí sobě vlastní přemýšlí Radkin Honzák o situacích, které se týkají každého z nás – a umí srozumitelně vysvětlit i složitá témata.

Skvěle vybudovaný fantasy svět, adoptovaná lidská dcera upírského krále, legendární turnaj na život a na smrt, zapovězená touha po nepříteli a pořádná dávka peprných scén – to je první díl upíří série Carissy Broadbent Zmije a křídla noci, který se zaručeně zabydlí na nočním stolku všech čtenářek S. J. Maasové či J. L. Armentroutové. Kniha má na Goodreads více než 220 000 hodnocení se skvělým průměrem 4,35 z 5 hvězdiček. Vedle chystaného megahitu Čtvrté křídlo jednoznačně další adept na nejlepší romantasy roku!

NAPIŠTE NÁM