Albatrosmedia.cz - knihy, internetové knihkupectví
EN
Strhující příběh podle skutečných historických událostí

Strhující příběh podle skutečných historických událostí

Nechte se unést mistrným vypravěčstvím, propracovanou psychologií postav i barvitým líčením cest do Mexika, Španělska či Říma – to vše nabízí výpravná cestopisná kniha Samuraj, kterou vydává nakladatelství Vyšehrad.

Autorem románu Samuraj je jeden z nejuznávanějších japonských prozaiků Šúsaku Endó. Rozvíjí v knize téma, kterému věnoval již svůj první a nejslavnější román Mlčení, podle něhož byl v roce 2016 natočen stejnojmenný film v režii Martina Scorseseho.

Endó se znovu vrací do období střetávání Japonska a japonské kultury s evropskými mocnostmi a křesťanstvím. Tentokrát ale z obrácené perspektivy – hrdiny knihy už nejsou evropští misionáři, ale Japonci.

Výměnou za právo obchodovat s Latinskou Amerikou se skupina samurajů vydává spolu s františkánským knězem na cestu do křesťanského světa. Jejich poslání předchází dlouhá cesta do Evropy a španělské Ameriky, audience u papeže v Římě a přijetí křtu, který vnímají jako prostředek k získání náklonnosti Evropanů. Při návratu do Japonska však zjišťují, že se situace mezitím změnila. Šógunát o vazby se Západem nemá zájem a křesťané jsou pronásledováni. Místo očekávané odměny tak skupinu samurajů čekají výslechy, podezírání a trest.

„Šúsaku Endó je neuvěřitelný vypravěč. Vezme vás na cestu zpátky v čase a na cestu zpátky k sobě samotnému, ke své nejhlubší víře, svým strachům, pochybnostem a tužbám. A to je jeho záměr.“ Amazon


Naše další tipy:

NAPIŠTE NÁM

Budete to vědět jako první!

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.