Albatrosmedia.cz - knihy, internetové knihkupectví
EN
Startuje nová série od Sarah J. Maasové!

Startuje nová série od Sarah J. Maasové!

Bestsellerová autorka fantasy stvořila svět plný andělů a démonů

Je už pravidlem, že populární autorka young adult fantasy titulů Sarah J. Maasová bere útokem žebříčky bestsellerů po celém světě: knih z jejích sérií Skleněný trůn a Dvůr trnů a růží se celosvětově prodalo přes 9 milionů. Nyní nastal čas na zbrusu novou třídílnou sérii s názvem Půlměsíční město. Ta začíná knihou Rod země a krve, která čtenáře zavede do fascinujícího prostředí plného andělů i démonů.

Sarah J. Maasová v ní rozehrála temnou partii, kterou si určitě nenechá ujít žádný dospívající ani starší fanoušek napínavé a akční fantasy. Svědčí o tom i jeden z mnoha pozitivních ohlasů kritiky:

Smršť napětí, která vám zamotá hlavu a přinese překvapení na každém kroku.“ – Entertainment Weekly

Ukázka z knihy:

Čtyřsetletá kouzelnice se narodila jako čarodějnice, později však jejich řady opustila. Připojila se k Rodu plamene a stínu a nyní se zodpovídala pouze samotnému Králi podsvětí. Plamen a stín jí vyhovoval – vládla celou škálou kouzel, kterými se mohla měřit s jakýmkoli černokněžníkem nebo nekromantem z nejtemnějšího z Rodů. Bylo o ní známo, že když ji někdo pořádně vytočí, promění ho ve zvíře. Bryce se nikdy neodvážila zeptat, jestli malá zvířata v tuctu akvárií a terárií byla zvířaty odjakživa.

Také se jí snažila nelézt na nervy. Ne že by si, pokud šlo o Vany, mohl být někdo něčím jistý. Dokonce i ti nejméně mocní Vanové – bytosti, k nimž se řadila všechna stvoření v Midgardu s výjimkou lidí a obyčejných zvířat – mohli být smrtelně nebezpeční.

NAPIŠTE NÁM