EN
Radkin Honzák a české osobnosti vyprávějí o panické poruše

Radkin Honzák a české osobnosti vyprávějí o panické poruše

Právě vychází druhý svazek v edici Destigma, která se snaží změnit pohled na psychické problémy. A jeho tématem je nemoc, která mívá nespočet projevů: panická porucha.

Po bestselleru Vyhořet může každý přichází osvědčená trojice autorů ve složení Radkin Honzák, Aleš Cibulka a Agáta Pilátová s knihou Královna děsu aneb Panická porucha. Druhý svazek ediční řady Destigma, která se snaží změnit stereotypní pohled na psychické nemoci, osvětluje povahu panické poruchy a život s ní.

Odborný pohled psychiatra Radkina Honzáka doplňují rozhovory se známými osobnostmi s touto diagnózou. Se svými zkušenostmi se svěřili například Iva Pazderková, Pavel Ráž nebo Petra Špalková. Jejich otevřené zpovědi předávají jasné poselství: Panika není slabost – je to nemoc a dá se léčit.

Ukázka z knihy:

Rok 2020 zatřásl našimi životy víc než posledních dvacet let. Nástup nového tisíciletí byl sice doprovázen tradičním chiliastickým blbnutím, ale to zdaleka nedosáhlo ani na třetí stupeň Richter-Honzákovy stupnice společenského zemětřesení, zatímco od března 2020 jsme pod sedm neklesli.

Situace, která nastala, už má své patentované mezinárodní označení: dread risk. Děsivé riziko – to by byl asi odpovídající český překlad, ale počítejme s tím, že když se tenhle pojem vynořil, bude žít. Je pro situace vyznačující se třemi charakteristikami: nečekané enormní škody a ztráty na životech, nemožnost účinné pomoci racionálními a dostupnými cestami a po celé dlouhé generace se lidé k této události vracejí.

NAPIŠTE NÁM