EN
Příběh naší současnosti tak, jak ho ještě nikdo nevyprávěl

Příběh naší současnosti tak, jak ho ještě nikdo nevyprávěl

Dvojice ostřílených novinářů Vojtěch Gibiš a Michal Kubal vytvořila unikátní dokumentární knihu o koronavirové pandemii.

Koronavirová krize nemá v moderních dějinách obdoby: Miliardy lidí se ocitly v karanténě, desítky milionů se nakazily, statisíce zemřely. Co všechno se během první vlny pandemie odehrávalo v České republice? To se dozvíte ve více než šestisetstránkové unikátní dokumentární knize Pandemie.

Co ovlivňovalo rozhodování o životech milionů lidí? Kdo je muž, který přiměl české úřady k rázné akci? Vydejte se prostřednictvím příběhů zdravotníků, pacientů i vrcholných politiků za kulisy událostí, které převrátily Česko i svět vzhůru nohama.

Ukázka z knihy

Neděle 17. listopadu 2019

Každý den přináší miliardy lidských příběhů. Většinu z nich jejich aktéři zapomenou do pár týdnů, celý život si pamatují jenom zlomek z nich. Jen občas si lidé o některé z těch příhod vyprávějí i za několik let a z hrstky těch příběhů, těch s mimořádným významem a obrovským dopadem, se potom skládají dějiny.

Miliardy lidských příběhů každý den, desítky tisíc dnů v každém životě. Jenom naprosto výjimečně se ale stává, že se v jednom dni jednoho člověka odehraje něco, co změní osudy všech lidí na planetě.

Globální lídři jsou ti, kdo můžou jediným rozhodnutím obrátit naruby životy milionů jiných. Občas se ale přihodí, že ta úplně nejdůležitější událost jedné epochy se stane někomu, kdo žije úplně obyčejný život uprostřed milionů dalších, stejně obyčejných. Opravdový význam jednoho dne v životě člověka ale na začátku nezná nikdo – ani jeho nejbližší okolí, vlastně ani ten člověk sám. Leccos zprvu vypadá jako úplně běžná věc.

Ve skutečnosti však změní běh světa. Její opravdový rozměr a dopad ukáže až čas.

Jako se to stalo třeba 17. listopadu 2019.

NAPIŠTE NÁM