EN
Příběh naděje z Evropy sužované válkou od autora bestselleru Osvětimská ukolébavka

Příběh naděje z Evropy sužované válkou od autora bestselleru Osvětimská ukolébavka

Podaří se dvěma židovským bratrům utéct transportu do koncentračního tábora a najít své rodiče?

Španělský spisovatel, publicista a pedagog Mario Escobar je velkým milovníkem historie – to se ukázalo už v jeho bestselleru Osvětimská ukolébavka. Nyní vychází jeho román Děti s hvězdou o dvou židovských bratrech, kteří v roce 1941 uprchnou z okupované Paříže a vydají se hledat své rodiče.

Děti s hvězdou jsou příběhem, který předává pozitivní poselství o tom, že i v nejtemnějších časech existuje naděje a lidskost. Mario Escobar ho napsal s citem a ohledem na historická fakta, přičemž do něj vložil mnoho emocí, které u zahraničních čtenářů vyvolaly kladnou odezvu:

„Tento román vás zahřeje u srdce a zároveň vám ho zlomí.“ – z recenzí na goodreads.com

Ukázka z knihy:

Den jako by nechtěl skončit. Vězňové na velodromu byli hladoví, žízniví a unavení. Batolata i větší děti plakaly horkem. Sestry začaly rozdávat tu trochu mléka, kterou měly, a matky se o ně s křikem praly. Dusno a vedro přimělo většinu mužů, aby se svlékli do prádla, a ženy ovívaly své děti klobouky, papíry, vším, co našly. Mnozí lidé bloudili po stadionu a hledali příbuzné. Stále monotónněji vykřikovali jména. Rodiny se v hloučcích dělily o poslední zbytky jídla.

Jacob, Moses a Joseph se nezastavili. Během čtyř hodin prohlédli nemocniční stan, všechna schodiště a nejvyšší patra budovy. Francouzští policisté postávali u vchodu, na tribunách i na dráze. Muži s nosítky odnášeli oběti sebevražd; na dřevěném povrchu dráhy zůstávaly zasychající krvavé skvrny.

NAPIŠTE NÁM