EN
Představujeme nejočekávanější dubnové knihy

Představujeme nejočekávanější dubnové knihy

Také duben bude bohatý na knižní novinky z naší produkce. Pojďme si některé z nich představit blíž.

Jásat mohou všichni malí i velcí milovníci Harryho Pottera, kteří se pustili do sbírání nové reedice téhle kultovní série. Hned na začátku měsíce totiž vychází poslední díl, Harry Potter a relikvie smrti, a sbírka se tak konečně stává kompletní.

Nadchla vás úžasná velkoformátová řada Račte vstoupit do muzea, v níž loni vyšla kniha Animalium? Připravte se na Botanicum! Vstupte do neobyčejného muzea rostlin, které má otevřeno 365 dní v roce. Objevíte ty nejkrásnější, nejexotičtější a nejpodivnější rostliny, které ohromí každého čtenáře. Prozkoumáte titěrné řasy, rozmanitě zabarvené houby, lišejníky i velkolepé masožravky. Navíc se dozvíte, jak se rostliny s ubíhajícím časem vyvíjely a jak moc se musely přizpůsobit, aby vůbec přežily. Račte vstoupit, království rostlin se vám otevírá v celé své kráse!

Příběhy o superhrdinech a superpadouších asi nikdy neomrzí. Jednou ze známých superžen je nebojácná Wonder Woman. Jenže než se jí stala, byla jen náctiletou Dianou, která toužila ostatním bojovnicím Rajského ostrova ukázat, že je stejně silná jako ony. Když ale nastal den závodů, porušila zákon. Zachránila smrtelnou dívku Aliu, za což jí hrozí vyhnání z ostrova. Avšak Alia není jen obyčejná holka a její záchranou Diana ohrozila celý svět. Začíná tak velké dobrodružství, při kterém obě dívky čelí armádě nepřátel – smrtelných i nadpřirozených, kteří se snaží Aliu zničit. Jestli chtějí zachránit svět, musí bojovat bok po boku, aby odvrátily to nejhorší. Sledujte jejich boj v knize Wonder Woman: Válkonoška

I v další dubnové novince se to jen hemží superhrdiny. Renegáti jsou syndikát lidí s neobyčejnými schopnostmi. Vynořili se z trosek zničené společnosti a zavedli znovu řád tam, kde dosud vládl chaos. Jako obhájci práva a spravedlnosti jsou pro všechny symbolem odvahy a naděje. Výjimkou jsou zločinci, které kdysi svrhli. Nova má důvod Renegáty nenávidět a touží po pomstě. Jenže na cestě za svým cílem potká Adriana, který je Renegát. Dosáhne Nova nakonec své pomsty? Dozvíte se v prvním knize dvoudílné série od bestsellerové autorky Marissy Meyerové. 

S novou knihou se vrací královna severské krimi Camilla Läckberg. Oblíbená švédská autorka detektivek zasadila děj své krimi Čarodějnice do idylické přímořské Fjällbacky, ze které se ztratí malá Linnea. Na povrch tak vyplují tragické vzpomínky. Před třiceti lety zde zmizela holčička, kterou později našli zavražděnou. Za její smrt byly odsouzeny dvě třináctileté dívky, které pro svůj věk unikly vězení. Jedna z nich tu vede tichý život, druhá se poprvé od tragédie vrací zpět. Poté co Linneu najdou, pustí se ostřílený detektiv Patrik za pomoci své ženy Eriky do vyšetřování. Začíná hon na čarodějnice, který přinese strašlivé následky.

Když zcestovalá Američanka Vivian potká Johnyho, netuší, jak moc se její život změní. Tento dospívající chlapec pochází z irské komunity žijící na okraji společnosti, kde je násilí na ženách samozřejmostí a muži nemusí ovládat svůj chtíč. Jejich setkání skončí tragicky a z nevinného výletu se rázem stane temná kapitola Vivianina života. Strhující a děsivý příběh inspirovaný skutečnými událostmi, jedna událost a dva zničené životy. I to je Temná kapitola. 

 


vybrané dubnové novinky

Budete to vědět jako první!

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.