Albatrosmedia.cz - knihy, internetové knihkupectví
EN
Pohltil vás Tatér z Osvětimi? Právě vychází jeho pokračování!

Pohltil vás Tatér z Osvětimi? Právě vychází jeho pokračování!

Příběh Laleho Sokolova zasáhl celý svět. V pokračování bestselleru Tatér z Osvětimi se Heather Morrisová věnuje osudům Cilky, jedné z nejzajímavějších postav prvního dílu.

V knize Tatér z Osvětimi: Cilčina cesta sledujeme příběh Cilky, která v koncetračním táboře Osvětim-Březinka již mnohokrát poznala, že její krása může být záchranou i prokletím zároveň. Mladou dívku po válce za kolaboraci s nepřítelem odešlou na Sibiř, kde ji místo vytoužené svobody čeká pobyt v gulagu ve Vorkutě. Cilka zde udělá dojem na místní lékařku a začne se starat o nemocné v táboře. Každý den čelí lidskému neštěstí a smrti, ale navzdory všem útrapám zjišťuje, že má stále v srdci místo pro lásku.

Lale Sokolov o Cilce prohlásil, že byla nejstatečnější člověk, jakého kdy potkal. Heather Morrisová se na základě vzpomínek na Cilku rozhodla zpracovat její románový příběh, který svědčí o obrovské vůli přežít navzdory všem okolnostem.

„Cilka zírala na vojáka, který stál před ní. Patřil k armádě, která právě vstoupila do tábora. Říkal jí něco rusky, potom německy. Voják se nad osmnáctiletou dívkou tyčil jako věž. ‚Du bist frei.‘Jsi volná. Nebyla si jistá, jestli jeho slovům dobře rozumí. S Rusy se zatím setkávala jenom v táboře. Byli vyhublí, vyhladovělí. Váleční zajatci.

Je možné, že existuje svoboda? Opravdu ten zlý sen skončil?“ – Heather Morrisová

 

 

NAPIŠTE NÁM