Albatrosmedia.cz - knihy, internetové knihkupectví
EN
Poetická pohádka Jana Budaře pro malé i velké čtenáře

Poetická pohádka Jana Budaře pro malé i velké čtenáře

Je to tu! V nakladatelství XYZ vyšla očekávaná pohádková kniha, která ale rozhodně není jen pro děti. Jejím autorem je známý herec, režisér, scenárista, hudebník a nyní i spisovatel Jan Budař.

Princ Mamánek byl nejdříve scénářem, který ještě před tím, než ožije na filmovém plátně dostává rozšířenou knižní podobu. Tu Jan Budař dokonce opatřil vlastními ilustracemi. 

Příběh rozmazleného prince Ludvíka Otomara Karla dvanáctého zrozeného ”Vznešeného” je poetickou pohádkou, v níž Jan Budař plně zúročil svůj osobitý smysl pro humor. A tak trochu i svoje vlastní životní zkušenosti. „Při psaní jsem určitě čerpal inspiraci i z mého dospívání v muže, ale to, co zažil princ Ludvík není můj příběh. Téma mamánkovství každopádně vidím denně kolem sebe, myslím, že je velmi univerzální,“ říká Jan Budař. 

Knihu multitalentovaný herec navíc také ilustroval: „Když jsem byl malý a dospívající kreslil jsem hodně, ale pak jsem prostě ze dne na den přestal. A teď s knihou jsem zase ze dne na den začal a musím říct, že nechápu, jak jsem mohl být bez toho! Ilustrovat celou knihu pro mě každopádně byla obrovská výzva. Dokonce jsem kvůli těm obrázkům cestoval po místech, kde žili slavní malíři, abych se dovzdělal a načerpal inspiraci. Takže pozorný čtenář možná zachytí vliv Dalího, Picassa či Van Gogha.

Pohádka Princ Mamánek ožije i v podobě audioknihy, kterou svými podmanivými hlasy načetli Libuše Šafránková, Josef Abrhám, Ondrěj Vetchý a sám autor. „Role jsem psal přímo pro ty tři skvělé herce. Ondra Vetchý bude hrát ve filmu rytíře Hudrovala, Libuše Šafránková maminku prince královnu Ludmilu a Josef Abrhám krále Radomila. Když jsem přemýšlel nad tím, kdo by pohádku načetl napadla mě hned tato trojice a spolu se mnou tak každý čteme čtvrtinu pohádky. A je to ještě lepší, než jsem si to představoval! Všichni máme svůj nezaměnitelný styl, a přesto je celý děj krásně plynulý a jednotný. Potkat je při práci byl pro mě nádherný zážitek,“ doplňuje ke vzniku audioknihy autor. Audiokniha Princ Mamánek bude ovšem lahůdkou i pro milovníky muziky, hudbu k ní totiž zkomponoval Ondřej Brzobohatý.

Pro knihu Jan Budaře vymyslel i speciální interaktivní hru. Deset knih a deset audioknih bude označeno deseti dvouveršími moudrého Dádruduba a tomu, kdo na tyto vybrané kusy narazí, umožní setkání přímo s autorem. Setkání proběhne 18.2. 2018 v 18:02 na dosud nespecifikovaném místě. Jan Budař věří, že se při této hře budou dít zázraky. Kde určitě bude možné na výherní knihy a audioknihy narazit, bude série autogramiád Jana Budaře:

  • 14. 11. Praha – Knihy Dobrovský, Václavské náměstí 22 - 17:00
  • 21. 11. Brno – Knihy Dobrovský, Joštova 6 - 17:00
  • 23.11. Plzeň – Knihy Dobrovský OC Plzeň – 16:00
  • 11. 12. Ostrava – Knihcentrum, Smetanovo náměstí 8 - 16:00

 


Další dětské knížky z Albatros Media:

NAPIŠTE NÁM

Budete to vědět jako první!

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.