Albatrosmedia.cz - knihy, internetové knihkupectví
EN
Nejnovější knižní hit od autora bestselleru Stoletý stařík

Nejnovější knižní hit od autora bestselleru Stoletý stařík

Zběsilá jízda napříč kontinenty a světem umění právě začíná!

Je vůbec potřeba představovat švédského spisovatele Jonase Jonassona? Autor titulů jako Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel nebo Analfabetka, která uměla počítat se svými fenomenálně úspěšnými knihami dobyl celý svět.

Nenapodobitelný vypravěčský styl a divoká fantazie u něj opět zapracovaly a tentokrát se přetavily v dobrodružný román Sladká pomsta. Nepředvídatelný sled událostí v ní svede dohromady dvojici obrazů nejasné ceny, bezohledného sběratele umění, geniálního kreativce nebo spoře oděného Masaje. Zábavné a napínavé vyprávění se opět vyznačuje všemi kvalitami, díky nimž byly autorovy knihy přeloženy do 45 jazyků a prodalo se jich přes 16 milionů výtisků.

Ukázka z knihy

Ole Mbatian mladší tedy zdědil jméno, majetek, pověst a talent po otci a dědovi. V jiné části světa se tomu říká narodit se do správné rodiny.

Zaučoval se postupně, musel projít i válečným výcvikem jako jeho vrstevníci. Proto nebyl jen léčitel, ale i hluboce respektovaný masajský válečník. Nikdo toho nevěděl víc o léčivé síle bylinek a kořínků a jen hrstka dalších se s Olem mohla měřit, když došlo na oštěp, vrhací kyj a nůž.

Jeho medicínskou specialitou bylo ošetření proti vyššímu počtu dětí, než by si rodina přála. Nešťastné ženy za ním putovaly od Migori na západě po Maji Moto na východě, několik dní chůze. Aby zvládl odbavit všechny, vyžadoval na každou žadatelku minimálně pět již porozených dětí, z nichž aspoň dvě měli být chlapci. Šaman nikdy neprozrazoval své receptury; v kalné tekutině, kterou měla žena popíjet při každé ovulaci, se ale jako účinná ingredience dala poznat hořká okurka. Jedinec s citlivými chuťovými pohárky vytušil i příměs kořene indické bavlny.

Ole Mbatian mladší byl bohatší než kdo jiný, včetně náčelníka Oleméliho Cestovatele. Kromě všech krav vlastnil tři chýše a dvě manželky. Náčelník to měl naopak, dvě chýše a tři manželky. Ole vůbec nechápal, jak mu to může fungovat.

NAPIŠTE NÁM