Albatrosmedia.cz - knihy, internetové knihkupectví
EN
Edice Tvář má nový přírůstek

Edice Tvář má nový přírůstek

Zajímá vás tvorba mladých nadaných českých autorů? Seznamte se s ní díky nové edici Tvář, kterou vydává nakladatelství Vyšehrad.

V edici Tvář, která spojuje silné příběhy s nevšedním vyjádřením, již vyšly knihy Sběratel sněhu Jana Štiftera a Přítel stesk Zuzany Novákové. Nejnovějším přírůstkem do této edice je román spisovatelky a scénáristky Hany Lehečkové Svatá hlava

Hlavní hrdina příběhu žije jen s mámou a babičkou v malé pohraniční vsi. Nemá ani práci, ani tátu, zato se mu zdají sny o smyslu života a moc dobře ví, kdo přijde do pekla a kdo bude spasen. Reflektuje svět kolem sebe prostřednictvím svého zápisníku, ale často se nechá unést svou představivostí. Ne všechny změny ve svém životě však může sám řídit a ovlivňovat, a to spustí řetězec událostí a bludů, který již nelze zastavit. Psychotická novela vykreslující život na pomezí reality a bludů poodkrývá, jak těžké je vymanit se ze života v sociálně slabé rodině, pokud jste jen obyčejná slabá duše.

Kniha Svatá hlava zaujme i po jazykové stránce – sugestivnost vyjadřování hlavního hrdiny dokáže čtenáře poměrně rychle vtáhnout do jeho bouřlivého vnitřního světa. Autorka dokáže velmi zdatně zachytit jak jeho dětsky naivní vnímání světa, tak i jeho potlačovaný vztek, frustraci a agresivní výpady směrem k těm, kteří jsou nějak „jiní“ než on…

Knihu doprovázejí působivé ilustrace Ondřeje Dolejšího vytvořené technikou koláže. Základem každého výjevu je jeden a ten samý obraz, fiktivní portrét hlavního hrdiny, který je dekonstruován na malé úlomky a posléze znovu složen do nového celku. Představuje tak rozpadající se a znovu se obnovující vnitřní svět hlavního hrdiny.


Doporučujeme také:

NAPIŠTE NÁM

Budete to vědět jako první!

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.