EN
Červnové čtení

Červnové čtení

Červen přeje čtení. Seznamte se našimi červnovými TOP tituly...

Máte-li rádi napínavé psychothrillery, neměla by vaší pozornosti uniknout kniha Manželka mezi námiNapínavý příběh od dvou zkušených autorek přináší mistrovsky vystavěný milostný trojúhelník a získal si čtenáře již ve více než 30 zemích světa. Ponoříte se v něm do příběhu Vanessy Thompsonové. Budete si myslet, že čtete o žárlivé ženě, která je posedlá snoubenkou svého bývalého muže. Bude vám připadat příšerná a pochopíte, proč ji manžel opustil a našel si náhradu. Budete si jistí, že znáte všechny jejich pohnutky i detaily tohoto milostného trojúhelníku. Jenže ať už si myslíte cokoli, mýlíte se. Dokážete číst mezi řádky a odhalit pravdu dřív, než obrátíte na poslední stránku?

Dobrodružný román z Divokého západu od autora Jurského parku Michaela Crichtona - přesně to jsou Dračí zuby.  Román slavného spisovatele a scenáristy byl nalezen po jeho smrti a anglicky vyšel až v roce 2017. Michael Crichton se pro něj inspiroval skutečnými událostmi, které vešly do dějin pod názvem „válka o kosti“ – jednalo se o rivalitou dvou paleontologů, kteří neváhali udělat cokoli, aby soupeře v honbě za těmi nejzajímavějšími objevy pošpinili. Paleontologie jako věda se díky tomuto sporu nesmírně rozvinula. Crichton v románu umně kombinuje napínavý příběh s atmosférou Divokého západu a důkladnými rešeršemi ohledně paleontologických reálií. Nezbytnost pro milovníky dinosuarů! :)

O dobrodružství nebude nouze ani v knize Dominka na cestě Jižní Amerikou. Když se metr a půl vysoká Dominika Gawliczková vydala na motorce napříč Jižní Amerikou, netušila, že se setká s padouchy i vzteklými psy, s poruchou i nemocnicí. Být to fikce, čtenář by si řekl, že to autor se zážitky přehnal a Dominika je neohrožená cestovatelka, kterou nic nezastaví. Ona se však bojí úplně všeho a jede dál jen proto, že si myslí, že se to zlepší. Nezlepší. A čím hůř je, tím víc je jasné, že jedinou obranou je dělat si z toho všeho srandu.

Pokud byste raději sáhli po něčem romantičtějším, zkuste román plný lásky a naděje Slunce je také hvězdaHlavní hrdinka Natasha je dívka, která věří ve vědu a fakta. Rozhodně ne na osud! Nebo na sny, které se nikdy nesplní. A už vůbec není ten typ holky, která se na rušné ulici v New Yorku potká s klukem a hned se do něj bláznivě zamiluje. Zvlášť když její rodině zbývá dvanáct hodin do deportace ze Spojených států. Ani Daniel nebyl nikdy snílek, ale když Natashu potká, zapomene úplně na všechno. Cosi v ní ho přimělo věřit, že jim osud nachystal něco opravdu zvláštního.

Patříte-li k lidem, kteří většinu života jen sní, ale nikdy svá přání nedotáhnou do konce, možná je načase to změnit. Proměnit sny v realitu a najít své štěstí vám pomůže moderátorka a motivační koučka Iva Lecká ve své knize Koktejl štěstí. Iva vám prozradí, jak se stát barmanem svého života a namíchat si koktejl, který vám bude opravdu chutnat. Spolu s ní se o svůj recept na štěstí podělí i řada známých osobností – Dagmar Pecková, Dana Batulková, Jarmila Klímová nebo Radkin Honzák.

 


další červnové tituly

Budete to vědět jako první!

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.