EN

Depešáci

Peter Gärtner


Trnitá cesta dvou kamarádů ze socialistického zapadákova na koncert Depeche Mode
Adam a Martin, dva učni ze socialistického zapadákova, se vydávají na honbu za lístky na legendární koncert Depeche Mode v Praze v roce 1988. Rozprodávají sbírky plakátů, staré zásoby céček a shánějí peníze po korunách, jen aby mohli vidět svou milovanou kapelu. Depešáci jsou mnohovrstevnatým příběhem o síle přátelství, o obyčejném životě na sklonku socialismu v barvách průmyslového města, ale především o nekonečné lásce k hudbě, která dokáže osvobodit nejhlubší zákoutí člověka i světa kolem něj.

Detailní informace

Žánr humor
Ilustrátor Ďuro Balogh
Jazyk čeština
Původní název Depešáci
Původní jazyk slovenština
Překladatel Katarína Belejová H.
Počet stran 192
EAN 9788026452478
Datum vydání 20.05.2024
Věk od 14
Formát 145x205 mm
Nakladatelství CPRESS
Hmotnost 0,414
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Adam a Martin, dva učni ze socialistického zapadákova, se vydávají na honbu za lístky na legendární koncert Depeche Mode v Praze v roce 1988. Rozprodávají sbírky plakátů z časopisu Bravo, staré zásoby céček a shánějí peníze po korunách, jen aby mohli vidět svou milovanou kapelu.

Kromě nedostatku kapitálu a úzkoprsého režimu se jim však do cesty postaví parta zatvrzelých metalistů. Nakonec musí Adam s Martinem kvůli lístkům riskovat mnohem víc a nevědomky nahlédnou pod povrch šedé ekonomiky rozkládajícího se komunistického systému.

Depešáci jsou mnohovrstevnatým příběhem o síle přátelství, o obyčejném životě na sklonku socialismu v barvách průmyslového města, ale především o nekonečné lásce k hudbě, která dokáže osvobodit nejhlubší zákoutí člověka i světa kolem něj.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM