EN

Na kopci

Jiří Březina


Když se zázrak stane prokletím. Upravený debut autora oceňovaných detektivek.
Marie v dětství prožila událost, ze které se dodneška nemůže vzpamatovat. Vesnici na Šumavě, kde měla zjevení, věřící nyní uctívají jako poutní místo. Ona se jí však vyhýbá a odmítá podporovat šílenství, na které nemá jednotný názor ani samotná církev. Její příběh zaujme začínajícího novináře Milana, který zjišťuje, že údajný zázrak je obestřený podezřelými okolnostmi a nevysloveným tajemstvím. Jakou roli v něm vlastně Marie sehrála?
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 352
EAN 9788026725091
Datum vydání 07.09.2023
Věk od 18
Formát 125x205 mm
Nakladatelství MOTTO
Edice Detektivky
Hmotnost 0,428
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Autor oceňovaných detektivek se po deseti letech vrací ke svému úspěšnému debutu. Jiří Březina vydává román Na kopci s úpravami, které jsou důkazem jeho literárního růstu. Vrací se tak k příběhu, který napsal ještě před krimi sérií s policistou Tomášem Volfem.

Středobodem příběhu s tajemnou atmosférou je Marie, která v dětství prožila událost, ze které se dodneška nevzpamatovala. Poté co měla zjevení, se vesnice na Šumavě stala poutním místem. Ona se však svému dřívějšímu domovu vyhýbá a odmítá podporovat šílenství, na které nemá jednotný názor ani církev. Její příběh zaujme začínajícího novináře Milana, která na místě naráží na podezřelé okolnosti a nevyslovená tajemství. Opravdu se tehdy odehrál zázrak? A jakou roli v něm vlastně sehrála Marie?

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Video

Audio

Hodnocení čtenářů

Kateřina Brynychová
• Já sice absolutně netuším, jak tenhle debut vypadal před autorskými úpravami, ale hned zkraje vám můžu říct, že to byla pecka! • Milan je student a začínající novinář. Jeho diplomová práce ho zavede do Výtoně, malé vesnice na Šumavě, kam se každoročně sjíždějí davy věřících. Při svém bádání však zjišťuje, že zjevení, které se tu před lety mělo odehrát, je obestřeno nějakým záhadným tajemstvím. • Marie v dětství prožila událost, která ji provází prakticky celým jejím životem. Jakmile je to možné, z rodné vesnice odchází. A rozhodně nemá v úmyslu se někdy vracet. • Na Helenu už je toho v práci příliš. Odchází z Prahy a kupuje starý domek na venkově, aby začala úplně nový život. • Tak tohle bylo vážně skvělý čtení! Byla jsem nadšená takřka od první stránky, nemusela jsem čekat na žádný zlom ani splývání s čímkoli. • Rozhodně mě oslovilo propojení s duchovním světem, nadpřirozenem, církví. Takže ne, tady nikdo nikoho neodpravil a krev netekla (skoro). • Postavy byly lidské i chybující, zápletka super - sice jsem od určitého momentu tak trochu tušila odkud vítr fouká, ale i tak jsem byla nadmíru spokojená. • Za sebe rozhodně můžu doporučit!

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Jiří Březina

Jiří Březina

Českobudějovický rodák patří mezi nejvýraznější české detektivkáře. Už za svůj debut Na kopci získal v roce 2014 Cenu Jiřího Marka za nejlepší český detektivní román. Kniha vyšla po deseti letech v upravené reedici. Březina svůj úspěch zopakoval v roce 2020 se Vzplanutím z detektivní série s policistou Tomášem Volfem, která dále zahrnuje knihy Promlčení, Polednice, Mizení a Nalezení. Je také autorem příběhu pro děti Noční slunce a knihy Labuť a lovec, ve které spojuje svou lásku k pravěku, mýtům a přírodě. Porotci, recenzenti i čtenáři u Jiřího Březiny oceňují zejména originální zápletky, autentičnost vyprávění i obratnou hru se čtenářskými očekáváními, která často vyústí v nečekané zvraty. Jeho knihy byly přeloženy také do polštiny. Volný čas tráví nejradši v přírodě, kde chodí, běhá, táboří nebo jezdí na kole.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM