EN

💥POUZE DNES💥 Zadejte kód VIKEND100 a získáte slevu 100 Kč při nákupu nad 500 Kč

Jednoho krásného dne

Šemi Zarhin


Podmanivá rodinná sága od oceňovaného izraelského autora
Na pobřeží Galilejského jezera leží město Tiberias. V horkém vzduchu se zde prolíná omračující vůně jídel s takřka hmatatelným sexuálním napětím. Sedmiletý Šlomi se v tomto pulsujícím prostředí zamiluje do Elly, zvláštní dívky se sebevražednými sklony. I Šlomiho bratra, rodiče a sousedy sužují kuriózní osobní dramata – a ta se v průběhu desetiletí skládají v okouzlující mozaiku, která ukazuje všechny barvy izraelských dějin, kulinářství i života.
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název Ad šejom echad
Původní jazyk hebrejština
Překladatel Alžběta Glancová
Počet stran 440
EAN 9788074075698
Datum vydání 11.05.2023
Věk od 15
Formát 130x200 mm
Nakladatelství Garamond
Edice Kochavim
Hmotnost 0,416
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

Na pobřeží Galilejského jezera ve městě Tiberias na severu Izraele se v horkém vzduchu prolínají omračující vůně jídel s takřka hmatatelným sexuálním napětím. Šlomi v sobě objeví kuchařské nadání a spolu s maminkou Ruchamou začnou vařit na zakázku. K tomu se Šlomi v tomto pulsujícím prostředí zamiluje do Elly, zvláštní dívky se sebevražednými sklony. Lákavé jídlo a vášnivé vztahy stojí ve středu rodinné ságy, kde spolu lidé skrze jídlo komunikují, utěšují se, zrazují a zápasí spolu, aby se opět usmířili. Zatímco v pozadí se odehrávají velké dějiny malého Státu Izrael od Šestidenní války do 80. let, členy rodiny a sousedy sužují kuriózní osobní dramata, která se v průběhu desetiletí skládají v okouzlující mozaiku izraelských dějin, kulinářství i života.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

Eva Francová
Hlavní hrdina Šlomi nás zavede do města Tiberias na severu Izraele. Sledujeme jeho lásku k poněkud zvláštní dívce Elle. Poznáváme jeho rodinu, v níž je každý osobitý. A čeká nás tu i spousta skvělého jídla, které se prolíná celým příběhem. Hned od první strany jsem věděla, že se mi tato kniha bude líbit. Autorův styl je úžasný a smekám před Alžbětou Glancovou, která knihu přeložila. Krásný až poetický text, i když popisuje běžné věci. Některá přirovnání jsou až kouzelná. Ač je kniha hlavně o vážných tématech a osobních dramatech, je napsána tak, že jsem se musela nejednou smát. Tato kniha je plná vztahů – ať už to jsou vztahy v rodině, mezi milenci, sourozenci, ale také vztahy se sousedy a mezi národnostmi, které se v Izraeli potkávají. Právě historii Izraele tu v pozadí příběhu můžeme odhalovat. Ať už války nebo politiku, ale i nádherná místa, na která nás kniha zavede. Při čtení jsem hledala i na mapě, abych věděla, kde se zrovna nacházíme. V hlavní roli tu jsou však lidé a jejich tajnosti, které postupně odhalujeme a některé z nich jsou až šokující. Jsou tu skvěle vylíčeny těžkosti dospívání, ale i mateřská láska a potřeba ochránit své děti za každou cenu. I přesto, že byla kniha místy pomalejší tím, že se tam některé věci dost opakovaly, jsem nadšená. Autorův jazyk a celkově příběh jsem si moc užívala a čas, který jsem s knihou strávila, byl úžasný.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Šemi Zarhin

Šemi Zarhin

Šimon "Šemi" Zarhin (nar. 1961) je oceňovaný izraelský romanopisec a filmový režisér a scenárista. Narodil se v Tiberias a studoval na Telavivské univerzitě. V Čechách byl promítán například jeho film Dobrý den, pane Šlomi (2003). Jeho první román Jednoho krásného dne se v Izraeli stal bestsellerem. Ve své tvorbě se zabývá problémy současné izraelské společnosti, její často konfliktní diverzity. Realita se u něj stýká s fantazií a vnější obraz člověka s jeho skutečným já.
Zobrazit profil autora

Recenze

lidovky.cz - Když režisér napíše knihu.

„Veškeré zápletky a detaily jsou okouzlující a můžeme je Šemimu Zarhinovi jen závidět, protože on s nimi rozhodně nešetří – nemusí šetřit.“
NAPIŠTE NÁM