EN

Rabínka v zácviku

Neortodoxně o židovství

Kamila Kopřivová


Neortodoxní zpověď o všem, co vás na židovství zajímá
„Jmenuju se Kamila a rozhodla jsem se stát první českou rabínkou.“ Jak dojde k tomu, že se žena bez židovských kořenů rozhodne konvertovat? Kamila Kopřivová alias Rabínka v zácviku vás provede nejen vlastním příběhem, ale také všemi podstatnými aspekty judaismu. A připravte se, že si posvítí i na ty neortodoxní – třeba na židovský feminismus. Součástí jejího vyprávění je i představení liturgického roku nebo významných židovských žen, které se nesmazatelně zapsaly do dějin. Šalom alejchem!
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Ilustrátor Dana Lédl
Jazyk čeština
Počet stran 176
EAN 9788026449645
Datum vydání 23.10.2023
Věk od 15
Formát 145x205 mm
Nakladatelství CPRESS
Hmotnost 0,425
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Neortodoxní zpověď o všem, co vás na židovství zajímá

„Jmenuju se Kamila a rozhodla jsem se stát první českou rabínkou.“ Jak dojde k tomu, že se žena bez židovských kořenů rozhodne konvertovat? Kamila Kopřivová alias Rabínka v zácviku vás provede nejen vlastním příběhem, ale také všemi podstatnými aspekty judaismu. A připravte se, že si posvítí i na ty neortodoxní – třeba na židovský feminismus. Součástí jejího vyprávění je i představení liturgického roku nebo významných židovských žen, které se nesmazatelně zapsaly do dějin. Šalom alejchem!

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Kamila Kopřivová

Kamila Kopřivová

První česká rabínka Kamila Kopřivová se narodila ve Znojmě. Že by se měla stát náboženskou autoritou jí nejdřív vůbec nepřišlo na mysl, jenže když člověk plánuje, pán Bůh se směje. Po studiu teologie a filozofie na Univerzitě Karlově si zvolila v Česku zatím ne příliš prošlapanou cestu – rozhodla se stát rabínkou. Studia ji zavedla do Berlína, Jeruzaléma a Londýna, kde nakonec získala pozici rabínky ve Westminster Synagogue.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM