EN

Vaříme zdravě bez lepku, cukru a mléka

Jak pomocí vhodné stravy zmírnit příznaky Crohnovy choroby, celiakie, cystické fibrózy a dalších onemocnění

Raman Prasad


Chutné recepty ve vašem dietním jídelníčku
Tato kniha vám nabízí speciální sacharidovou dietu, s jejíž budete moci zdárně bojovat s mnoha trávicími obtížemi dneška, jako je celiakie, Crohnova choroba, ulcerativní kolitida aj. Dieta je založena na vyloučení všech oligo a polysacharidů – tedy složitých cukrů a škrobů – z jídelníčku. V knize najdete více než sto receptů z různých světových kuchyní, zdravých a chutných, které vyhovují specifikám této účinné diety.

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 224
EAN 9788025124048
Datum vydání 04.11.2010
Věk od 15
Formát 167x225 mm
Nakladatelství CPRESS
Hmotnost 0,58
Typ Kniha
Vazba brožovaná, šitá nitmi

„Dostává se vám do rukou kniha předkládající ucelený návod, jak přistupovat k výživě při idiopatických střevních zánětech. Jedná se, v našich zeměpisných šířkách, o alternativní přístup k uvedené problematice. Výživová doporučení zahraničního autora jsou založena na praktických zkušenostech a podložena logickými argumenty. Podstatou diety je vynechání některých potravinových skupin. Spektrum povolených a doporučených potravin však zůstává dostatečně rozmanité, aby zajistilo dodávku základních výživových složek. Autor preferuje návrat k přirozeným zdrojům výživy s minimálním zastoupením chemických látek. Současně se zaměřuje také na mechanické a technologické zpracování jednotlivých potravin za účelem šetření zasažené střevní sliznice. Jednotlivé recepty jsou pak názorným vodítkem na této cestě za zmírněním potíží, které uvedená onemocnění zpravidla doprovázejí.“

Mgr. Dagmar Kovářů

vedoucí oboru Nutriční asistent na Střední zdravotnické škole v Ostravě

Co vám tedy BBB dieta přinese:

- informace, jakých potravin se vyvarovat,

- přehled potravin, které vám budou prospěšné,

- 150 chutných receptů z různých zemí světa,

- tipy na snídaně, polévky, saláty, svačinky, obědy, výrobu nápojů a další.

Přeměňte svou kuchyň v objevitelskou loď a vydejte se na cestu do Indie, Maroka, Řecka, Etiopie, Německa, Vietnamu, Austrálie, Nizozemska, Skotska, Bombaje. Odměnou vám budou jedinečné zdravé pokrmy různých kultur a zemí na vašem vlastním stole. Keňská hrachová polévka, Izraelský mrkvový salát, Chilská ovocná salsa – to je jen malý výběr receptů BBB diety, která vám pomůže obnovit rovnováhu prospěšné střevní fl óry a zlepšit tak vaši zdravotní kondici. Dobrou chuť!

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM