EN

Do školy beze strachu

Jak překonat obavy dětí z nepříjemných zážitků

Holger Domsch, Dieter Krowatschek


Zbavte své dítě strachů a úzkostí, které v něm vyvolává škola!
Aby vaše dítě chodilo do školy s radostí a nemuselo překonávat strach. Návody a tipy pro rodiče jak pomoci dítěti vyrovnat se s nepříjemnými pocity, kde a jak hledat příčiny strachu ze školy, jak strach potlačit a jak najít motivaci pro chození do školy. Názorně vysvětleno na příkladech ze života, doplněno o návody na uvolňovací cvičení, relaxační hry, a doporučené pohybové aktivity.

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název Stressfrei in die Schule
Počet stran 144
EAN 9788025117675
Datum vydání 05.12.2007
Věk od 15
Formát 167x225 mm
Nakladatelství CPRESS
Hmotnost 0,259
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

Vstává vaše dítě ráno do školy s nechutí? Má strach z učitele nebo ze zkoušení, bojí se jít do školy samo, anebo dokonce trpí strachem z odloučení? Pokud ano, neváhejte a hledejte rady v této knize. V knize naleznete:

- Jak naučit děti sebedůvěře před obávaným zkoušením, relaxační a dechová cvičení na potlačení strachu a posílení sebevědomí.

- Příběhy, které dětem pomáhají strach pojmenovat a bojovat s ním.

- Jak s dětmi o jejich obavách mluvit, jak vylepšit domácí rituály pro zvýšení rodinné pohody (ranní vstávání, výlety, povídání u oběda, chvilky při usínání…).

- Rady, jak s dětmi používat motivační bodový plán pro plnění krátkodobých cílů.

- Jak zvládat strach z odloučení, úzkostné poruchy, sociální úzkost. Příběh pro odnaučení nočního pomočování způsobeného stresem.

- Zajímavé metody pro překonání školního stresu či pro odnaučení tiků a kousání nehtů (odvedení pozornosti, práce s myšlenkami, pozitivní myšlení, dechová a uvolňující cvičení).

- Příčiny úzkostných poruch – genetická výbava, krizové životní události, vliv okolí, vrstevníků a rodičů, výchova a nepřiměřená očekávání, šikana ze strany spolužáků či učitelů, tělesné příčiny.

- Seznam pedagogicko-psychologických poraden v České republice.

O autorech:

Autoři jsou dětští psychologové, pro české čtenáře upravila Mgr. Jana Vysloužilová, která pracuje v pedagogicko-psychologické poradně v Ostravě.

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM