EN

Informatika pro základní školy a víceletá gymnázia

3. díl

Jiří Vaníček, Radovan Mikeš


Třetí a poslední díl učebnice informatiky!

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 96
EAN 9788025110829
Datum vydání 24.08.2006
Věk od 15
Formát 210x297 mm
Nakladatelství COMPUTER PRESS
Hmotnost 0,32
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

Milí počítačoví experti! Máte v rukou třetí a poslední díl učebnice informatiky. Ovládat počítač a využít jej jako pracovní nebo učební pomůcku je už pro vás hračka. Proto na vás čekají další, náročnější témata, která jsou velmi zajímavá a současně vás ještě lépe připraví na život s počítači.

Seznámíte se s programováním. Budete ovládat počítačovou želvu, která bude podle vašich pokynů kreslit nebo počítat. Vytvoříte svoje vlastní programy, například jednoduchou počítačovou hru.

Naučíte se kreslit náročnější a lépe vypadající obrázky. Vyzkoušíte si, jak získávat a upravovat digitální fotografie.

Budete pracovat s multimédii. Ukážeme si, jak lze nahrávat a upravovat zvuky v počítači a jak experimentovat s melodiemi.

Zkusíte stříhat digitální video. Vymyslíte vlastní scénář a vytvoříte svůj videoklip, do kterého dodáte různé efekty a titulky.

Naučíte se vytvářet počítačové prezentace, které opatříte textem, obrázky a pohybem. Vyzkoušíte si vlastní vystoupení před skutečným publikem.

Budete zhotovovat webové stránky, které umístíte na Internet, aby je mohl kdokoli prohlížet. Do nich umístíte své obrázky, fotografie či vlastnoruční programy.

Závěrečné téma knihy bude povídáním o počítačích v naší společnosti. Ochrana dat, e-learning, elektronická komunikace s úřady, autorská práva atd. jsou věci, které by měl každý dnešní člověk znát.

Přejeme vám spoustu zábavy i poučení!

Ke stažení

pdf Obsah.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM