Jak vyzrát na Microsoft Windows PowerShell 2.0 | Albatrosmedia.cz
EN

PRÁVĚ TEĎ DOPRAVA ZDARMA!

Jak vyzrát na Microsoft Windows PowerShell 2.0

Patrik Malina


Využijte příkazový řádek Windows nové generace
S touto příručkou z pera českého odborníka proniknete do skriptovacího jazyka PowerShell 2.0. Čeká na vás spouštění příkazů a skriptů v PowerShellu za jakýchkoliv podmínek (interaktivně, automaticky, lokálně, vzdáleně), správa systému Windows, adresářová služba Active Directory, správa sítí pomocí PowerShellu a další témata. Na CD naleznete všechny skripty z knihy, užitečné nástroje a další knihu o PowerShellu.

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 464
EAN 9788025127322
Datum vydání 25.05.2010
Věk od 15
Formát 167x225 mm
Nakladatelství COMPUTER PRESS
Hmotnost 0,74
Typ Kniha + DVD
Vazba brožovaná lepená

Rychlý zdroj informací pro zaneprázdněné administrátory

Toužíte poznat tajná zákoutí PowerShellu 2.0 a nechcete složitě a zdlouhavě hledat na Internetu? Chcete se tento skriptovací jazyk naučit od českého odborníka a školitele, který v této knize shromáždil sbírku nejužitečnějších skriptů a postupů?

Přesně pro vás zkušený autor připravil publikaci, která kromě jedinečného obsahu vyniká metodickou zručností: za každou podkapitolou naleznete shrnutí probírané látky a důležité body, které je vhodné si zapamatovat. Za každou kapitolu navíc autor zařadil otázky a odpovědi, takže si ihned můžete vyzkoušet, nakolik jste výklad s praktickými příklady pochopili. V knize naleznete mimo jiné tato témata:

- Spouštění příkazů a skriptů v PowerShellu lokálně i vzdáleně

- Zpracování událostí v PowerShellu

- Správa služeb ve Windows

- Práce s certifikáty, místními účty a skupinami

- Správa síťové konfigurace Windows

- Sdílení složek a tiskáren

- Propojení PowerShellu se službou Active Directory

- Objekty Group Policy

- Databáze v PowerShellu

Na DVD naleznete všechny skripty z knihy, užitečné nástroje (například PowerGUI, AD Cmdlets, SDM GPMC PowerShell Cmdlets 1.3, Primal Forms Community Edition a další) a ještě jednu knihu o PowerShellu ve formátu PDF, na jejíž látku v některých částech autor navazuje. O autorovi:

Patrik Malina (Mgr., MCSE, MCT) je dlouholetým lektorem počítačové školy Gopas a specialistou na správu sítí s produkty společnosti Microsoft. Podílí se na tvorbě a výuce kurzů z oblasti nejpokročilejší správy systémů Windows, dále se věnuje implementačním projektům především v oblasti Active Directory a automatizace pomocí skriptů. Je členem sdružení WUG a dlouhodobě se zabývá technologiemi a filozofií skriptování nejen ve Windows.

Stránky autora knihy:

http://patrikmalina.eu

Blog autora knihy (připomínky ke knize, další články nejen o PowerShellu)

http://patrikmalina.cz

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM

Budete to vědět jako první!

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.