EN

Umění programování

2. díl - Seminumerické algoritmy

Donald E. Knuth


Již více než 40 let nejvlivnější učebnice programování!
Druhý díl klasické programátorské publikace The Art of Computer Programming od gurua oboru Donalda E. Knutha. Autor se věnuje tématům od generování náhodných čísel až po operace s pohyblivou desetinnou čárkou a mnoha dalšímu. V knize najdete stovky úkolů a otázek včetně odpovědí a řešení většiny cvičení. Vše je prosycené svérázným autorovým humorem a plné názorných schémat, aby se ani začátečník ve výkladu neztratil.

Detailní informace

Původní název ART OF COMPUTER PROGRAMMING, VOLUME 2: SEMINUMERICAL ALGORITHMS, 3rd Edition
Původní jazyk angličtina
Počet stran 776
EAN 9788025128985
Datum vydání 23.02.2010
Věk od 0
Formát 167x225 mm
Hmotnost 1,32
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Již více než 40 let nejvlivnější učebnice programování!

Ponořte se do jedné z nejvýznamnějších učebnic programování a informatiky vůbec a objevte důvody, proč se série knih Umění programování (The Art of Computer Programming) stala tak průlomovým dílem.

Výuková publikace i referenční příručka plná nejdůležitějších programátorských rad, zásad a principů probraných do nejhlubších matematických detailů obsahuje stovky cvičebních úkolů a otázek včetně odpovědí a řešení většiny cvičení. Tento svazek pokrývá seminumerické algoritmy – od generování náhodných čísel až po operace s pohyblivou desetinnou čárkou a jiné optimalizované aritmetické algoritmy. 8 důvodů unikátnosti série knihThe Art of Computer Programming:

- Začala vznikat na začátku 60. let a přes obrovský rozmach v oblasti IT jsou její tvrzení platná dodnes.

- Dokáže ji vstřebat každý čtenář se znalostmi středoškolské algebry.

- Všechna matematická tvrzení jsou náležitě dokázána.

- Může sloužit k samostudiu obecných programátorských pravidel a datových struktur, praktického programování ve strojovém jazyce, ale i ke studiu diskrétní matematiky. •

- Autor demonstruje algoritmy na strojově orientovaném jazyce, aby tak mohl pracovat s elementárními počítačovými instrukcemi.

- Aby autor dosáhl úplné obecnosti, vytvořil pro účely výkladu univerzální počítač.

- Dobrovolníci vytvořili simulátory Knuthova počítače, takže je možné vše si vyzkoušet i prakticky.

- Programování je tu pojato i z estetické stránky; propojuje se tak exaktní a umělecká činnost.

„Bible všech základních algoritmů a dílo, které dnešní vývojáře učí vše, co by o programování měli znát.“

– magazín Byte, září 1995

„Pokud si myslíte, že jste dobrý programátor, přečtěte si Knuthovo Umění programování A určitě mi pošlete resumé, pokud jeho dílo dočtete až do konce.“

– Bill Gates, zakladatel společnosti Microsoft

„Je příjemné, když je problém tak složitý, že musíte sáhnout do poličky pro Knutha. Mám pocit, že pouhé otevření té knihy je pro počítače užitečné.“

– Jonathan Laventhol, vedoucí technolog společnosti Imagination

O autorovi:

Donald Erwin Knuth, emeritní profesor Stanfordovy univerzity v Kalifornii, je jedním z nejuznávanějších světových odborníků v oblasti informačních technologií. Vytvořil systémy TeX a METAFONT, které se staly standardy počítačové sazby. Napsal přes 20 knih a 160 odborných publikací o programování, sazbě či obecně o informačních technologiích. Na sérii knih Umění programování (The Art of Computer Programming) začal pracovat již v roce 1962, kdy absolvoval kalifornský Institute of Technology, a novým dílům se věnuje dodnes. Je nositelem mnoha vyznamenání v oboru informatiky včetně Turingovy ceny, IEEE Computer Pioneer Award nebo americké národní medaile za vědu. V roce 1996 navštívil Českou republiku, aby převzal titul Doctor honoris causa v oboru informatika na Masarykově univerzitě v Brně.

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM