EN

3ds Max

Výukový průvodce tvorbou postav, vozidel, budov a prostředí

Andrew Gahan


Naučte se modelovat herní světy v praxi!
Láká vás kariéra herního vývojáře nebo grafika trojrozměrných prostředí a nevíte, jak se co nejrychleji a bez zbytečného tápání odpíchnout? Průvodce zkušených expertů představuje perfektní způsob jak začít. Naučíte se modelovat postavy, vozidla, budovy i celou krajinu, a to bez zbytečné teorie. Kompletní zdroje ke všem postupům i další bonusové materiály najdete na přiloženém DVD.

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název 3DS MAX MODELING FOR GAMES
Počet stran 312
EAN 9788025124918
Datum vydání 04.08.2009
Věk od 15
Formát 167x225 mm
Nakladatelství COMPUTER PRESS
Hmotnost 0,52
Typ Kniha + DVD
Vazba brožovaná lepená

Chcete být součástí vzrušujícího a perspektivního světa tvorby počítačových her a trojrozměrných prostředí, ale chybí vám pevný odrazový můstek? Hodláte se ucházet o práci coby 3D grafik a hledáte snadný způsob, jak začít pomocí 3ds Maxu vytvářet skutečně působivé modely?

Dlouholetí úspěšní herní vývojáři Andrew Gahan a David Griffiths pečlivě připravili několik rozsáhlých výukových projektů, které s úspěchem využijí začínající i středně pokročilí uživatelé 3ds Maxu. S pomocí profesionálního materiálu se krok za krokem v praxi naučíte modelovat realistické postavy, dopravní prostředky i celá prostředí. Ba co víc: autoři vás naučí rozumět specifikům konkrétního zadání a inovativně zvolit optimální postup, takže pro vás nebude těžké vytvořit vlastní přesvědčivé portfolio.

S knihou se mimo jiné naučíte:

- Vytvářet a texturovat základní geometrické tvary

- Získávat a spravovat kvalitní obrazový materiál

- Připravovat a upravovat textury ve Photoshopu

- Modelovat postavu člověka do posledního detailu

- Pracovat s normálovými mapami a vytvářet souřadnice UV

- Upravovat síťovinu v 3ds Maxu i pomocí externích aplikací

- Docílit realistického osvětlení interiéru i exteriéru

- Vytvořit portfolio a připravit se na pracovní pohovor

Přiložené DVD obsahuje kompletní zdroje ke všem fázím projektových lekcí, obrázky použité z knihy v plném rozlišení a barvě, užitečné odkazy a bonusový materiál: sbírku referenčních snímků, textur a modelů vhodných k dalšímu tvůrčímu využití.

O autorovi:

Andrew Gahan je šéfem grafického a vývojového oddělení společnosti Evolution Studios. Začínal jako 3D grafik před více než 15 lety a od té doby zastával řadu vedoucích designérských pozic nejen při vývoji herních prostředí. Na svém kontě má řadu oceňovaných titulů, například World Rally Championship, Wargasm, SA F-22 Air Dominance Fighter, EF2000 nebo legendární TFX (1993). V současnosti rozvíjí projekt úspěšné hry MotorStorm pro Sony Computer Entertainment Europe.

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM