EN

Microsoft Windows PowerShell

Podrobný průvodce skriptováním

Patrik Malina


Využijte příkazový řádek Windows nové generace
Nástup skriptovacího jazyka PowerShell změnil svět administrace operačních systémů Windows. S první českou příručkou z pera českého odborníka proniknete do tohoto jazyka praktickým způsobem od jeho základů až po pokročilé využití. Mimo učební látky v knize najdete také kompletní referenční příručku jazyka a na CD přiloženém ke knize instalaci PowerShellu, potřebné nástroje a všechny kódy skriptů z knihy.

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 344
EAN 9788025118160
Datum vydání 21.11.2007
Věk od 15
Formát 167x225 mm
Nakladatelství COMPUTER PRESS
Hmotnost 0,56
Typ Kniha + CD
Vazba brožovaná lepená

PowerShell, nový rozšiřitelný shell se skriptovacím jazykem, přináší nové možnosti správy a konfigurace systémů Windows. Se svými více než 130 nástroji příkazového řádku, konzistentní syntaxí a mnoha doplňky umožňuje získat nad systémem větší kontrolu a činnosti efektivně automatizovat.

Tento podrobný průvodce vás naučí nejen metodiku práce s PowerShellem, syntaxi jeho skriptovacího jazyka a základy použití, ale na názorných ukázkách vám ukáže jeho praktické využití v každodenní správě systému. Ať už spravujete jakýkoli typ operačního systému Windows, s touto první českou příručkou od českého odborníka se naučíte přesně to, co budete ve své praxi potřebovat.

Zkušený odborník a lektor se věnuje mimo jiné těmto tématům:

- Základní nastavení prostředí, spouštění příkazů a skriptů

- Datové typy, proměnné a pole, principy a využití roury

- Formátování výstupu, práce se soubory CVS a XML

- Filtrování, třídění a zahazování objektů a kolekce v rouře

- Hledání chyb a ladění skriptů, práce s registry

- Využití tříd .NET a objektů COM, získání informací pomocí WMI

- Regulární výrazy, práce s logy, běžícími službami a procesy

- Správa Active Directory, skriptování Exchange Serveru 2007

- Plánování automatických úloh, konfigurace sítě

- Inventura systému s WMI, třídění záznamů logů v LogParseru

Na konci knihy naleznete též praktickou referenční příručku s přehledem příkazů a rozšířeními PowerShellu. Ke knize je dále přiloženo CD obsahující skripty příkladů z knihy, instalaci PowerShellu a užitečné nástroje: Resource Kit, Sysinternals, Scriptomatic, WMI Code Creator, LogParser, Office Web Components a další.

O autorovi:

Patrik Malina (Mgr., MCSE, MCT) je dlouholetým lektorem počítačové školy Gopas a specialistou na správu sítí s produkty společnosti Microsoft. Podílí se na tvorbě a výuce kurzů z oblasti nejpokročilejší správy systémů Windows, dále se věnuje implementačním projektům především v oblasti Active Directory a automatizace pomocí skriptů. Je členem sdružení WUG a dlouhodobě se zabývá technologiemi a filozofií skriptování nejen ve Windows. Ke knize jej přivedla příprava kurzu PowerShellu pro počítačovou školu Gopas.

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM