EN

DNES DOPRAVA ZDARMA ✨ S kódem FESTIVAL sleva 20 % na vše 

Mistrovství v CSS

Pokročilé techniky pro webové designéry a vývojáře

Dan Rubin, Ian Lloyd, Jeff Croft


Ultimativní příručka moderního webového vývoje a designu
O CSS byla napsána již spousta knih, ale žádná z nich nepronikla do tajů kaskádových stylů tak hluboko jako tato publikace. Autoři váš naučí využívat CSS na profesionální úrovni. Zjistíte, jak bojovat proti chybám prohlížečů a vytvářet efektní layouty stránek, ale též si osvojíte techniky tvorby prvků stánek, stylování tabulek, formulářů a seznamů. Nechybí ani příprava stránek pro tisk a referenční příručka CSS.

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název Pro CSS Techniques
Počet stran 416
EAN 9788025117057
Datum vydání 26.06.2007
Věk od 15
Nakladatelství COMPUTER PRESS
Edice Mistrovství
Hmotnost 0,88
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Chtěli byste postoupit do další úrovně tvorby webů pomocí CSS, ale zdá se vám, že dosavadní příručky o CSS nejdou dost do hloubky, že nepředvádí skutečné řemeslo na profesionální úrovni? Pak pro vás máme odpověď.

Kniha Mistrovství v CSS je ultimativní příručkou moderního webového vývoje a designu obsahující sbírku osvědčených technik, které můžete využít k zefektivnění své práce a zdokonalení svých schopností. Každé téma je prezentováno jako tutoriál, výklad pokrývá vše důležité, vyhýbá se triviálnímu a je postaven na reálných příkladech z praxe.

Zkušení a uznávaní webdesignéři se mimo jiného věnují těmto tématům:

- Konkrétní využití kaskády a specifičnosti při tvorbě webu

- Jak se vypořádat s velkými nebo více šablonami CSS

- Využití triků („hacků“) a filtrů k obcházení chyb prohlížečů

- Příklady tvorby všech druhů vícesloupcových layoutů: pohyblivého, pružného, s pevnou šířkou, nebo layoutů závislých na rozlišení

- Využití plovoucího a dalšího umístění a technika falešných sloupců

- Tvorba efektního záhlaví stránky s vyhledáváním, záložkové navigace či bloků se zaoblenými rohy

- Správná typografie písma – od výběru písma po uspořádání na stránce

- Tvorba působivých tabulek, formulářů nebo seznamů

- Přizpůsobení stránky pro tisk a jiná média

- Řešení běžných problémů a praktické obcházení chyb

Knihu doplňuje bohatá referenční příručka kaskádových stylů, tabulka specifičnosti selektorů a kompletní přehled podpory vlastností CSS ze strany prohlížečů.

Všechny zdrojové kódy v knize byly pečlivě lokalizovány do češtiny a čtenáři si je mohou stáhnout z webu knihy na adrese http://knihy.cpress.cz/k1467.

O autorech:

Jeff Croft je webový a grafický designér pracující ve společnosti World Online. Profesně má na svém kontě mnoho komerčních zakázek a kontraktů pro různé klienty a webové standardy propaguje na dvou amerických univerzitách.

Ian Lloyd, spolupracující na tvorbě knih o webdesignu, je správcem Accesify.com, stránek věnovaných webové přístupnosti. Je taktéž členem skupiny Accesibility Task Force (projektu Web Standards Project) asistující výrobcům prohlížečů při implementaci webových standardů.

Dan Rubin se profesně věnuje designu, typografii a webovým standardům. Mimo spolupráce s weby Blogger, The CSS Zen Garden nebo Microsoft ASP.NET spolupracoval na několika knihách, jež se věnují kaskádovým stylům. Na Internetu též pravidelně publikuje odborné články.

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM