EN

Mistrovství v C++

3. aktualizované vydání

Stephen Prata


C++ od A do Z
Inovovaný překlad vyhlášené učebnice jazyka C++. Dovede čtenáře i bez předchozí znalosti programování na úroveň profesionálního programátora. Začíná u samých základů objektového programování, dojde např. až k dědičnosti tříd, výjimkám nebo využití knihoven (včetně STL). Knihu zdobí neobvykle přívětivý výklad, stovky prakticky využitelných příkladů a důraz na pochopení a procvičení problematiky.
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název The C++ Primer Plus, 5th Edition
Počet stran 1120
EAN 9788025117491
Datum vydání 23.10.2007
Věk od 15
Formát 167x225 mm
Nakladatelství COMPUTER PRESS
Edice Mistrovství
Hmotnost 1,84
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

C++ je stále jedním z nejdůležitějších a nejužívanějších objektových programovacích jazyků současnosti a jeho zvládnutí patří ke klíčovým dovednostem každého programátora. Význam objektových jazyků totiž rychle roste a mistrovské schopnosti v jazyce C++ se dají snadno využít i v dalších jazycích objektového typu.

Již 3. vydání úspěšného bestselleru, který mnoha programátorům poskytl odrazový můstek k úspěšné kariéře, vyučuje jazyk C++ od základů a nevyžaduje žádné předchozí znalosti jazyka C++. Díky čtivému a srozumitelnému výkladu i množství praktických příkladů aplikace kódu budete velmi rychle postupovat vpřed.

Autor se v knize věnuje kromě jiných těmto tématům:

- Jednoduché a složené typy, proměnné a další základy

- Vstupy, výstupy, cykly, příkazy větvení, logické operátory

- Využití funkcí, jejich přetěžování, ukazatele aj.

- Základní práce s pamětí i dynamické přidělování

- Třídy a jejich objekty, konstruktory a destruktory

- Přetěžování operátorů, přátelé a šablony tříd

- Virtuální funkce, abstraktní datové typy

- Dědičnost: veřejná, soukromá, vícenásobná

- Třída string a standardní knihovna šablon

- Práce se soubory: vstupy, výstupy, formátování incore

- Metody a funkce knihovny STL

Výklad v knize je platný pro všechny platformy. Zdrojové kódy příkladů v knize byly pro větší srozumitelnost a názornost pečlivě lokalizovány do češtiny a otestovány v nejrozšířenějších kompilátorech ve Windows, v Linuxu i na MacOS. Ukázky si čtenář může stáhnout z webu knihy na adrese http://knihy.cpress.cz/k1454. Kompilátory a vývojová prostředí si lze bezplatně opatřit např. z http://gcc.gnu.org/ (GNU Compiler Collection) nebo z www.borland.com/ products/downloads (C++Builder, C++BuilderX).

O autorovi:

Stephen Prata vyučuje astronomii, fyziku a programování na College of Marin v Kentfieldu, stát Kalifornia, USA. Napsal přes deset velmi úspěšných publikací, mimo jiné o programování v C a v C++. Jeho kniha New C Primer Plus získala v roce 1990 cenu za nejlepší praktickou knihu o počítačích od Asociace počítačových novinářů, a první vydání knihy bylo na tuto cenu nominováno.

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM